2. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi

2. Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi
Türkiye Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası (TEM-SEN) tarafından eğitim denetim sisteminin ele alınması amacıyla ilki geçen yıl Ankara'da düzenlenen Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi'nin ikincisi, 23-25 Haziran tarihleri arasında

Türkiye Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası (TEM-SEN) tarafından eğitim denetim sisteminin ele alınması amacıyla ilki geçen yıl Ankara'da düzenlenen Uluslararası Katılımlı Eğitim Denetimi Kongresi'nin ikincisi, 23-25 Haziran tarihleri arasında Kütahya'da gerçekleştirilecek.
KÜTAHYA - Alınan bilgiye göre, TEM-SEN ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi iş birliğiyle organize edilecek kongrenin ana teması ''Eğitim Denetiminde Yeni Yaklaşımlar'' olarak belirlendi.
Eğitim denetiminin tüm yönleriyle tartışılması için eğitim ve denetim gönüllülerini bir araya getirmenin hedeflendiği kongrenin alt başlıkları, ''Eğitim Denetimi ve Eğitimin İşlevleri'', ''Öğretmen ve Okul Geliştirme'', ''Ders Denetimi'', ''Yönetimin Denetimi'', ''Eğitim Denetiminde Etik'' olacak.
Katılımcıların, kuramsal ve uygulamalı çalışmalarıyla Türkiye'nin güncel eğitim denetimi sorunlarının ortaya konulmasına ve bu sorunlara çözüm önerileri getirilmesine katkı sağlamaları beklenen kongredeki bildirilere tam metin olarak kongre kitabında yer verilecek.
DPÜ, TEM-SEN, Güral Harlek Otel, Pegem Akademi ve Nobel Yayın Dağıtım kuruluşlarının sponsorlukları üstlendiği kongre, Kütahya-Tavşanlı kara yolunun 10. kilometresindeki DPÜ Merkez Yerleşke'de yapılacak. 23 Haziranda gerçekleştirilecek kongre açılış törenine, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katılmasının beklendiği ve ''Eğitimde Denetim'' konulu açılış panelinin, Prof. Dr. İnayet Aydın tarafından yönetileceği kaydedildi. Katılımcıların 18 oturumda bildirilerini sunacağı kongre, 25 Haziranda kapanış oturumuyla sona erecek.
Kongrenin onursal başkanlığını DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, danışmanlıklarını ise Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. İnayet Aydın, Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Esmahan Ağaoğlu, Kocaeli Üniversitesinden Prof. Dr. Cevat Celep, Fırat Üniversitesinden Prof. Dr. Vehbi Çelik, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünden Prof. Dr. Feyzi Uluğ yürütüyor.
Geçen yıl haziran ayında Ankara Başkent Öğretmenevinde 2 gün süren ilk kongrede, yerli ve yabancı akademisyenlerce yapılan sunumlarda ''nasıl bir eğitim denetimi sistemi'' sorusuna cevap aranmaya çalışılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com