20 bin TL ile 75 bin TL arasında hibe desteği

20 bin TL ile 75 bin TL arasında hibe desteği

Merkezi Kütahya'da olan, Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ve Uşak illerinin yer aldığı Zafer Kalkınma Ajansının Yönetim Kurulu 2011-7 sayılı toplantısı 22.07.2011 Cuma günü Afyonkarahisar'da yapıldı.
Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Celalettin Güvenç, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Celalettin Güvenç, Zafer Kalkınma Ajansının 2011-7'nci yönetim kurulu toplantısını Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiklerini belirterek toplantıda gündemde bulunan maddelerin görüşüleceğini ve toplantı sonrasında ZEKA Yönetim Kurulu Başkanlığının Uşak Valisi Özdemir Çakacak'a devredileceğini söyledi.
Yapılan toplantıda ilk olarak Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı'na İlişkin Yürütmeyi Durdurma Kararı görüşüldü.
Daha sonra yeni Proje Destek Çağrısı programının görüşüldüğü toplantıda Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Özmen tarafından, Ajans Yönetim Kurulu üyelerine Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında Ajansa iletilen projeler hakkında bilgiler sunuldu.
Programın toplam bütçesinin 950.000 TL. olduğunu belirten Genel Sekreter Yılmaz Özmen, 15 Haziran tarihinde başlatılan programa halihazırda 13 kurumdan başvuru alındığını bildirdi. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların, araştırma, fizibilite, planlama, strateji geliştirme, işbirliği ve iletişim altyapılarını güçlendirme gibi faaliyetleri için 20 bin TL ile 75 bin TL arasında değişen oranlarda hibe desteğinin sağlanacağını belirten Özmen, Yönetim Kurulu üyelerini 2011 yılı ara faaliyet raporu hakkında bilgilendirdi.
Toplantı sonrasında; Zafer Kalkınma Ajansının her yıl sırasıyla gerçekleşen Yönetim Kurulu Başkanlığının Uşak Valisi Özdemir Çakacak'a devredilmesi onaylandı.
Toplantı sonunda Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bir yıldan bu yana Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığını başarıyla sürdüren Manisa Valisi Celalettin Güvenç'e tüm yönetim kurulu adına teşekkür ederek bir plaket takdim etti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com