20 gün önce haber yapılmıştı

20 gün önce haber yapılmıştı
20 gün önce yapılan haberde PKK'lıların Çukurca ve Şemdinli'de 100'erli gruplar halinde beklediğini ve her an saldırabileceğine dikkat çekilmişti.

Bölgede PKK'nın saldırı hazırlığında olduğuyla ilgili söylentiler ayyuka çıkarken Zaman'da 20 gün önce istihbarat kaynaklara dayandırarak yaptığı haberde PKK'lıların Çukurca ve Şemdinli'de 100'erli gruplar halinde beklediğini ve her an saldırabileceğine dikkat çekilmişti.

"PKK'lı Bahoz'dan talimat: Yeter ki bir polis ölsün, 50 sivilin önemi yok" başlığıyla yayınlanan haberin içindeki şu cümleler saldırıdan haftalar önce istihbarat güçlerinin PKK'lılarla ilgili bilgi sahibi olduğunu gösteriyor.

"İstihbari kaynakların Fehman Hüseyin ile ilgili elde ettiği bilgilere göre telsiz aracılığıyla "Kış üstlenmesine gitmeyin, bulunduğunuz yerde kalın. Saldırıları sürdürün." talimatı veriyor. PKK'nın alt kadrolarının bu talimata uygun bir şekilde Şemdinli, Çukurca gibi bölgelerde 100'erli gruplar şeklinde beklediği belirtiliyor. Bu grupların muhtemel saldırılar planladığı, aynı saldırıları kış aylarında da tırmandırarak sürdürebileceği yerel kaynakların elde ettiği bilgiler arasında."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com