20 kişi adliyede

20 kişi adliyede
Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 45 sağlık öğrencisinden 20'si adliyeye sevk edildi.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara başta olmak üzere 6 ilde eş zamanlı düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 45 kişiden emniyetteki sorgusu tamamlanan 20'si Adliyeye sevk edildi.

Emniyyette tutulan 25 kişinin de yarın sabah itibariyle adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
 
ÖRGÜTTE SAĞLIK HİZMETİ
 
Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün bir yılı aşkın yürüttüğü soruşturmanın ardından KCK'nın sosyal alan çalışmaları kapsamında Özgür Sağlık Öğrenci Birliği adında oluşum gerçekleştiren Tıp ve Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik operasyon başlatılmıştı.

Operasyonda gözaltına alınan sağlık öğrencilerinin, terör örgütü PKK'dan aldığı talimatlar doğrultusunda kırsal kesimlerde ücretsiz sağlık hizmeti vererek terör örgütünün propagandası yaptıkları ileri sürüldü.

Eylem ve toplumsal olaylardan uzak durarak kendilerini deşifre etmeyen sağlık öğrencilerinin, yurt içindeki operasyonlarda yaralanan bir çok teröristin tedavilerinde de görev aldıkları iddia edildi.
 
Terör örgütünün oluşturduğu kamplardaki doktor ve sağlık elemanı ihtiyacının da bu oluşum yoluyla sağladığı ve bir çok sağlık öğrencisinin eğitimlerini tamamlamadan yurt dışına çıkarak PKK kamplarına katıldığı da ileri sürüldü. Sağlık öğrencilerinin terör örgütü PKK'ya tıbbi malzeme de sağladığı idda edildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com