20 yıldır böbrek bekliyor

20 yıldır böbrek bekliyor
Antalya'da 17 yaşında kronik böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize bağlı kalan Erol Sütyemez, 20 yıldır böbrek nakli olacağı günü bekliyor.

Antalya'da bir konfeksiyon mağazasında çalışarak geçimini sağlayan 37 yaşındaki Erol Sütyemez, birer yıl arayla 3 kardeşini böbrek yetmezliği nedeniyle kaybettiğini söyleyerek, hastalığının genetik olduğunu belirtti. Sütyemez, 20 yıldır her gün haftada en az 3 kez diyalize girmek zorunda kaldığını anlatarak, "Haftada 3 gün diyalize girdiğim için çok zor günler geçirdim. 2 yıl önce emekli oldum. Karaciğerimden de rahatsızlığım vardı ama geçirdiğim iki ameliyatla sağlığıma kavuştum. Ama böbreklerimdeki sıkıntı devam ediyor. Herkes nakil olurken ben nakil olamamanın sıkıntısını yaşıyorum" dedi.

'UYGUN DOKU ÇIKMADI'
Geçen süre zarfında yüzlerce kişinin böbrek nakli olduğuna ifade eden Sütyemez, "Bana hep uygun doku bulunamadığı için nakil yapılamadığını söylediler. Kız kardeşim Birsen Yurdakul böbrek vermek istedi. Ama doktorlarımız bu hastalığın anne tarafından geldiği için kardeşimden nakil olmamın sakıncalı olduğunu söylediler. Çünkü ilerde kardeşim böbrek rahatsızlığı olabilir. Kadavradan nakil bekliyorum. Artık şans bana da gülsün" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com