20 yıllık imam limon satıyor

20 yıllık imam limon satıyor
Bayburt'ta 21 yıl köylerde imamlık yapan ve halkın verdiği maaşla geçimini sağlayan 83 yaşındaki Halil Kahriman, şimdileri limon satarak geçimini sağlıyor.

Yaşlılık maaşı alan ve yeşil kart sahibi olan Halil Kahriman, imamlık yaptığı yıllarda sigortalı çalışmadığı için emekli olamadığını dile getirdi. Gözleri iyi görmeyen Kahriman, "Benim hanımım 10 yıl önce öldü. 10 yıldır kızım beni bakıyor.

18 yıldır gözümün biri görmüyor diğeri de çok az görüyor. Doktorlar çaresinin olmadığını söylediler. Limon satarken bana taksiciler ve buradaki esnaf komşular yardım ediyor. İki günde bir sandık limon satabiliyorum. Eve giderken bazen taksici komşular götürüyor bazen de dolmuşlara biniyorum" dedi.

Yaşlılık maaşı olarak 325 TL aldığını söyleyen Halil Kahriman, "Limon satarak geçinmeye çalışıyorum. 21 yıl köylerde imamlık yaptım ama halkın verdiği paralarla görevimi yerine getiriyordum. Zamanında sigortalı olarak çalışmış olsaydım şimdi emekli olurdum. Bu konuda çok büyük pişmanlık yaşıyorum" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com