2009 Ekonomik kriz yılı olarak bilinecek

2009 Ekonomik kriz yılı olarak bilinecek
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, Milletvekili Mustafa Çetin ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun Ulubey İlçesi'nde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, yaptığı açıklamada 2009 yılının tarihe ekonomik kriz yılı olarak

AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, Milletvekili Mustafa Çetin ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun Ulubey İlçesi'nde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, yaptığı açıklamada 2009 yılının tarihe ekonomik kriz yılı olarak geçeceğini söyledi.
2010 yılının ilk gününde Ulubeyli muhtarların sorunlarını dinleyen AK Partili yetkililer esnafın sıkıntılarını dinleyip asker eğlencesine katıldı. Ulubey Belediyesi önünde ilçenin CHP'li Belediye Başkanı Ali Rıza Ada ve AK parti İlçe Teşkilatı tarafından karşılanan Milletvekili Mustafa Çetin ve beraberindeki heyet ilk olarak çarşı esnafını gezerek yeni yıllarını kutladı. Daha sonra Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada'nın sorunlarını dinleyen Milletvekili Çetin ile İl Başkanı Hilmi Alper, restorasyon çalışmaları devam eden tarihi belediye binası hakkında bilgi aldı. Ulubey Ziraat Odası'nda köy muhtarları ile bir toplantı yapan AK Partililer Uşak-Ulubey karayolunun 2010 yılı içerisinde standart hale getirileceği müjdesini verdi.İlçeye bir Devlet Hastanesi yaptırılması için gerekli girişimleri de yapacakları sözünü veren Milletvekili Mustafa Çetin, 2010 yılından umutlu olduklarını söyledi.
2009 yılının önemli gelişmelere sahne olduğunu ve tarihe ekonomik kriz yılı olarak geçeceğini ifade eden Mustafa Çetin şunları söyledi; “ 2009 yılı Uşak içinde önemli gelişmelere sahne oldu. Mahalli idareler seçimleri yaşandı. Kentimize yeni yatırımlar kazandırmak için çalıştık. Yeni Devlet Hastanesi ihalesi ve 500 kişilik öğrenci yurdu ihaleleri gerçekleştirildi. Yeni adliye binasının inşaatını da 2010 yılında başlamayı umut ediyoruz. Bunun dışında Hamamboğazı Termal tesisileri'ni turizme kazandırmayı amaçlıyoruz. Bakanlık 4 Ocak günü buradaki 5 parsel için ihaleye çıkacak. Uşak-Sivaslı karayolundaki bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Uşak-Ulubey karayolunu da bu yıl içerisinde standart hale getireceğiz. 5084 sayılı teşvik yasasının bir yıl daha uzatılması için gerekli girişimleri yaptık hükümetimizden bu konuda sevindirici haber bekliyoruz. 2009 yılı tarihte ekonomik kriz yılı olarak anılacak. 2010 yılının mutlu sağlıklı krizlerin bittiği bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Biz 2010 yılından umutluyuz”
AK Parti İl Baikanı Hilmi Alper ise muhtarlarla yaptıkları toplantıda ilçenin sorunlarını çözmek için gerekli çalışmaları yaptıklarını ve ilçeye yeni bir hastane kazandıracaklarını kaydetti. Parti olarak halkın sorunlarını çözmek amacıyla ilçe teşkilatlarıyla uyum içerisinde çalıştıklarını da anlatan Alper, “ İl yönetimi olarak ilçelerdeki teşkilatlarımızda daha verimli çalışmak adına bir takım çalışmalar yaptık. Bundan sonra ilçe teşkilatlarımızın toplantılarına il yönetiminden iki arkadaşımızda katılacak. Bu arkadaşlarımız vasıtası ile sizlerin beklentilerini daha iyi yanıt vereceğimize inanıyoruz. Halkımıza hizmet için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz”dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ise Özel İdare olarak köylerin yol ve sağlıklı içme suyu problemini çözdüklerini anlatarak, “ KÖYDES sayesinde ilimizde asfaltsız ve sağlıklı içme suyu olmayan köyümüz kalmadı. Bundan sonra köylerimizdeki kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarına önem vereceğiz. Özel İdare olarak 2009 yılında Milli Eğitim'e 3 milyon TL kaynak aktardık. Bu kaynakla okullarımızda tadilat, yeni derslik ve çeşitli sorunlar çözüme kavuşturuldu. Meclis olarak 2010 yılında da çalışmalarımıza aynı heyecanla devam edeceğiz”dedi.
AK Parti heyeti muhtarlarla yaptıkları toplantının ardından Belediye Başkanı Ali Rıza Ada ile birlikte asker eğlencesine katıldı. Milletvekili ve beraberindeki heyet ilçede askere gidecek olan 25 gençle bir süre sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com