2009 yılını değerlendirdiler

2009 yılını değerlendirdiler
AK Parti Uşak Milletvekilleri Mustafa Çetin ile Nuri Uslu düzenledikleri basın toplantısı ile 2009 yılını değerlendirdi.

AK Parti Uşak Milletvekilleri Mustafa Çetin ile Nuri Uslu düzenledikleri basın toplantısı ile 2009 yılını değerlendirdi.
Parti binasında İl Başkanı Hilmi Alper, Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti milletvekilleri 2009 yılında yapılan yatırımları anlattı. 5084 sayılı teşvik uygulamasının bir yıl daha uzatılması için gerekli girişimleri yaptıklarını ve hükümetin bu konudaki kararını beklediklerini ifade eden milletvekilleri, 5084 kapsamı dışında kalan illerin uygulamanın devam etmemesi için lobi çalışması yürüttüğünü söyledi.
Toplantıda ilk olarak Milletvekili Mustafa Çetin söz aldı ve 2009 yılının önemli gelişmelere sahne olduğunu ve Uşak için önemli yatırımların adımlarını attıklarını söyledi.
Mustafa Çetin şunları söyledi; “2009 yılı Uşak içinde önemli gelişmelere sahne oldu. Kentimize yeni yatırımlar kazandırmak için çalıştık. Yeni Devlet Hastanesi ihalesi ve 500 kişilik öğrenci yurdu ihaleleri gerçekleştirildi. Yeni adliye binasının inşaatını da 2010 yılında başlayacağız. Ayrıca Hamamboğazı Termal Tesisleri'ni turizme kazandırmak için ciddi çalışmalar yaptık ve bakanlık 4 Ocak günü buradaki 5 parsel için ihaleye çıkacak. Uşak-Sivaslı karayolundaki bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Uşak-Eşme ve Eşme-Kula karayolunun standart hale gelmesi için 2010 yılı yatırım programına aldırdık. 5084 sayılı teşvik yasasının bir yıl daha uzatılması için gerekli girişimleri yaptık hükümetimizden bu konuda sevindirici haber bekliyoruz. Ancak 5084 kapsamı dışında kalan iller uygulamanın iller arasında haksız rekabete yol açtığını ifade ediyor. Bu nedenle 5084 sayılı teşvik uygulamasının uzatılmaması için lobi çalışması yürütüyor. Uşak ve diğer teşvikli iller ise uygulamanın uzatılması için çalışıyor. Bu konuda hükümetin alacağı kararı bekliyoruz”
DÖNÜŞÜM VE ÇÖP PROJESİNDE BELEDİYEYE ENGEL OLMAYACAĞIZ
Uşak Milletvekili Nuri Uslu ise 7 yıllık iktidarları döneminde, duble yol, TOKİ konutları, KÖYDES, sağlıkta dönüşüm gibi projelerle önemli hizmetlere imza attıklarını belirtti. Uşak Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm ve çöp deponi alanı projelerine engel olmayacaklarını aksine destek vereceklerini anlatan Nuri Uslu, “ Uşak Belediyesi'ne bu iki proje konusunda asla engel olmayacağız. Aksine elimizden gelen desteği vereceğiz. Çünkü bu iki proje de bizim dönemimizde başlatılmıştı. Kentsel dönüşüm hükümetimizin en önemli projelerinden birisidir. Yerel seçimlerde belediyeyi kaybetmemiz bu iki projeyi engel olacağımız anlamına gelmez.
Biz hükümet olarak kentimizin yararına olan her projeye destek olmaya devam edeceğiz. 2009 yılında tarımsal alanda ilimize 29 milyon TL destek sağlandı.
Bu çok önemli bir destek. Ekonomik kriz olmasına rağmen 2009 yılında 170 kilometre yol asfaltladık. Teşvik konusunda da gerekli tüm girişimleri yaptık. 2010 yılında da ilimize her alanda yatırım yapmaya devam edeceğiz. Biz AK Parti olarak halkımıza efendilik değil hizmet etmek için varız”
Batı Anadolu Koyun Islah Projesi yürüttüklerini ve projenin kabul edildiğini da anlatan AK Partili Nuri Uslu, “Eşme ilçemizi merkez olarak aldığımız çok önemli bir proje. Uzun süredir çalışmalarımız devam ediyordu. Batı Anadolu bölgesini ilgilendiren ortak bir proje hedefliyoruz. Projeyi TÜBİTAK, Tarım Bakamlığı ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile ortaklaşa yapıyoruz. 4 yıl sürecek bu proje toplam 15 milyon TL bütçeli ve Eşme ilçemize büyük katkı sunacaktır”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com