2010-2011 Akademik Yılı açılışı yapıldı

2010-2011 Akademik Yılı açılışı yapıldı
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, 2010-2011 eğitim öğretim dönemine sorunsuz gireceklerini ifade ederek, yaklaşık 11 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, 2010-2011 eğitim öğretim dönemine sorunsuz gireceklerini ifade ederek, yaklaşık 11 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi.
Akademik yılı açılışı nedeniyle düzenledikleri törene Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın da katılacağını belirten Prof. Dr. Adnan Şişman, başarılı bir dönem geçirmeyi umduklarını söyledi.
2006 yılında kurulan Uşak Üniversitesi'nin her geçen gün geliştiğini ve amaçlarının tercih edilen bir üniversite haline gelmek olduğunu belirten Prof. Dr. Adnan Şişman, personel ve öğrenci sayısının her yıl arttığını bildirdi. 2010-2011 Akademik yılı açılışı nedeniyle sabah saatlerinde düzenlenen törenle Atatürk Anıtı'na çelenk koyan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, “Üniversitemizin 4 yıl gibi kısa bir sürede yakaladığı başarılar heyecan verici”dedi. Akademik yıl açılışı nedeniyle bugün akşam saatlerinde şölen havasında bir tören düzenleyeceklerini belirten Prof. Dr. Adnan Şişman, çelenk koyma töreni sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çelenk koyma törenine akademisyenler ve davetlilerde katıldı.
2006 yılında kurulan Uşak Üniversitesi'nin kısa sürede fiziki yapılaşma ve akademik alanda büyük ilerleme sağladığını ifade eden Prof. Dr. Adnan Şişman, “Uşak Üniversitesi her alanda başarılı çalışmalara imza attı. 4 yıl gibi kısa bir süre içinde 6 bin 500 olan öğrenci sayımızı yaklaşık 11 bine çıkardık. Akademik, fiziki alt yapı ve sosyal alanlardaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bizim hedefimiz tercih edilen bir üniversite olmak. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün akademik yıl açılışı nedeniyle şölen havasında bir tören gerçekleştireceğiz. Törene hemşerimiz olan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'da katılacak. 2010-2011 eğitim öğretim döneminin Uşak'a ve üniversitemize hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma törenine katılan ve yaklaşık 13 yıl önce Karahallı ilçesinde kendi arsasını Karahallı Meslek Yüksek Okulu inşa edilmesi için bağışlayan Ali Rıza Şahin de (83) yaşadığı heyecanı dile getirdi. Meslek Yüksek Okulu inşaatının tamamlanarak hizmete girmesi nedeniyle yaşadığı sevinci dile getiren Ali Rıza Şahin, Rektör Adnan Şişman'a teşekkür etti. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman ise “Karahallı Meslek Yüksek Okulu binamız üniversitemize yakışan bir şekilde inşa edildi. Yıllar önce bu binanın arsasını bağışlayan Ali Rıza amcaya bir kez daha teşekkür ediyoruz'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com