2010-2011 eğitim ve öğretim yılı başladı

2010-2011 eğitim ve öğretim yılı başladı
Afyonkarahisar'da 2010-2011 eğitim, öğretim yılı başladı. Afyonkarahisar'da 140 bin öğrenci ile 10 bin öğretmeninin ders başı yaptığı yeni eğitim, öğretim yılının başlaması nedeniyle, eğitime yeni başlanan Osman Gazi Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi

Afyonkarahisar'da 2010-2011 eğitim, öğretim yılı başladı. Afyonkarahisar'da 140 bin öğrenci ile 10 bin öğretmeninin ders başı yaptığı yeni eğitim, öğretim yılının başlaması nedeniyle, eğitime yeni başlanan Osman Gazi Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi.
Törende, 2010 yılında Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) Türkiye birincisi olan 20 öğrenciye diz üstü bilgisayar, 2010 yılında dereceye giren 20 okula da akıllı tahta hediye edildi. Törende konuşan Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, eğitimin insanlara, topluma ve geleceğe şekil vermeyi amaçlayan uzun soluklu bir süreç olduğunu ifade etti. Mutlu insanı dolayısıyla mutlu toplumu oluşturmanın eğitimin görevi olduğunu anlatan Vali İmga, gelecekte nasıl bir toplu oluşturmak isteniyorsa, bugünden ona göre hazırlık yapılması gerektiğini söyledi. Vali İmga, 'Çünkü bugünkü durum, dünkü çalışmanın eseri olup, yarınki toplumda bugünkü çalışmanın eseri olacaktır. O nedenle hazırlıklarımızı beklentilerimize uygun bir şekilde yapmalıyız. Toplum kendi kültürünün özelliklerini yeni kuşaklara aktarır. Eğitim toplumları ve bireyleri geleceğe hazırlar, demokrasi içerisinde bireylerin yaratıcılıklarını en safhaya çıkarır, eğitim ve demokrasi birbirini içerisinde ilerler. Eğitim ilk amacı insanı hem kendisi hem de toplumu için değer yaratacak düzeye getirmek olmalıdır' şeklinde konuştu.
Afyonkarahisar'da 2009-2010 öğretim yılında öğrencilerin SBS'de önemli başarılar elde ettiğini dile getiren Vali Haluk İmga, 2 binin üzerindeki öğretmen açığına, derslik yetersizliğine ve pek çok olumsuzluğa rağmen ilköğretimde son yıllarda sırasıyla 56. sıradan 40. sonra 37. ve en son 2010 yılında da 15. sıraya yükselerek eğitimde Türkiye çapında önemli bir ivme yakaladığını bildirdi. İlk defa bu yıl 27 ilköğretim okulu öğrencinin bütün soruları cevaplayıp 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğunu anlatan İmga, 'Bu öğrencilerimiz göğsümüzü kabarttı, hepimizi büyük onur yaşıttı. İnşallah bu hız kesilmeden devam edecek Afyonkarahisar'ın eğitimdeki verimi, kalite ve düzeyi artırarak koruyacaktır' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Haluk İmga ve Afyonkarahisar Jeotermal A.Ş. tarafından temin edilen akıllı tahtaları Vali İmga, okul müdürlerine verdi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak tarafından temin edilen diz üstü bilgisayarları, Türkiye birincisi olan okulun müdürlerini İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban verdi. Tören, öğrencilerin günün anlam ve önemine dair okuduğu şiirler ve halk oyunu gösterisinin ardından sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com