“2010 yılı asfalt sezonunu başarıyla kapatıyoruz”

“2010 yılı asfalt sezonunu başarıyla kapatıyoruz”
Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, 2010 yılı asfalt sezonunda Özel İdare ve KÖYDES yatırımları kapsamında 55 kilometre birinci ve ikinci kat asfalt ile 117 kilometre stabilize yol çalışması yaptıklarını söyledi.

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, 2010 yılı asfalt sezonunda Özel İdare ve KÖYDES yatırımları kapsamında 55 kilometre birinci ve ikinci kat asfalt ile 117 kilometre stabilize yol çalışması yaptıklarını söyledi. KÖYDES ve Özel İdare yatırımları için toplam 6 milyon 083 bin TL ödenek ayrıldığını belirten Ali İhsan Uzun, 45 adet içme suyu projesinden 36 tanesinin de tamamlandığını dile getirdi.
KÖYDES kapsamında il genelinde asfaltsız ve sağlıklı içme suyu olmayan köy kalmadığını ifade eden Ali İhsan Uzun, 2010 yılında Özel İdare yatırımları için 2 milyon 100 bin TL, KÖYDES yatırımları için de 3 milyon 983 bin TL ödenek ayrıldığını kaydetti. Asfalt sezonunda KÖYDES kapsamında 4,4 kilometre birinci kat 51 kilometre de ikinci kat asfalt çalışması yapıldığını bildiren Uzun, amaçlarının köylerin yol ve içme suyu sorununu tamamen çözmek olduğunu dile getirdi. 2005 yılında çıkan yerel yönetimler reformu ile İl Özel İdarelerinin yapısının değiştiğini imkanların genişlediğini belirten Ali İhsan Uzun, “İlimizde ilk olarak içme suyu ve yol sorununu çözdük. Şuanda asfaltsız köy yolu kalmadı ve içme suyu sorununu da yüzde 90 çözdük. Birkaç köyümüzde yeraltı sularının çekilmesinden kaynaklanan sıkıntılar var. Onları da çözmek için çalışıyoruz. 2010 yılı asfalt sezonunda KÖYDES kapsamında Eynihan Köyü Ada Mahallesi'nde 2,4 kilometre ve Beylarhan köyünde 2 kilometre birinci kat asfalt çalışması yaptık. Bunun dışında 51 kilometre de ikinci kat asfalt çalışması yaptık. Birinci kat ve ikinci kat asfalt için ayrılan 870 bin 213 TL'lik ödeneğin tamamı harcandı. Yine KÖYDES kapsamında 45 köyde içme projesinden 36 tanesini tamamladık, 7 projede çalışmalar devam ediyor 2 proje ise hazırlık aşamasında. Yol içme suyu ve diğer yatırımlar için KÖDES'ten 3 milyon 983 bin TL ödenek ayrıldı. Bu toplam ödeneğin bir milyon 901 bin TL'si de harcandı.”dedi.
İl Özel İdaresi yatırımları kapsamında da toplam 2 milyon 100 bin TL ödenek ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, “İdare olarak stabilize yol çalışmaları için 124 proje hazırladık. Bu projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla bir milyon TL ödenek ayırdık. Yaz sezonu boyunca 117 kilometre yolda stabilize kaplama, 12 kilometre onarım, 586 kilometre köy yolu bakımı ve 4.040 metreküp asfalt yama işi yapıldı. Özel İdare olarak yol dışında tarım ve inşaat sektöründe de faaliyetlerimiz devam ediyor. İdare olarak ulaşım, inşaat ve tarım sektörlerine yönelik bu yıl 5 milyon 689 bin TL ödenek ayırdık, bu ödeneğin 3 milyon 391 bin TL'si harcandı”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com