"2010 yılı çalkantılarla dolu!.."

"2010 yılı çalkantılarla dolu!.."
Her yeni yılın yeni umutlar yeni başlangıçlar anlamına geldiğini belirten Andna Kurnaz, milletçe zor bir sene daha geçirdiklerini belirterek, 2010 yılında ekonomiden toplumsal hayata, dış siyasetten milli varlığa kadar her alanda zedelenme ve çalkantılar

Her yeni yılın yeni umutlar yeni başlangıçlar anlamına geldiğini belirten Andna Kurnaz, milletçe zor bir sene daha geçirdiklerini belirterek, 2010 yılında ekonomiden toplumsal hayata, dış siyasetten milli varlığa kadar her alanda zedelenme ve çalkantıları da beraberinde getirdiğini savundu.
Ekonomik sorunlarla boğuşan memuru, köylüsü, esnafı bütün milletimiz artık kaderi haline gelen yoksulluk ve adaletsiz dağılım ile yaşamaya mecbur bırakıldığını belirten MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz; 'Yatırımların azaldığı, üretimin değil tüketimin özendirildiği, tarım ve hayvancılık alanlarında dahi başka devletlere bağımlı hale getirilen bir ülke haline geldik.2010 Yılı milletimize maalesef mutluluk ve huzur getirmedi. Giderek artan yolsuzluk-lar, rant kavgaları ve haksız kazançlar bir gurubu daha da zengin ederken milletimiz için yoksulluk ve sefalet her geçen gün daha da büyüdü. İnsanlar ekemediği tarlalarında, kapa-nan fabrikalarında gelecek umutlarını bıraktılar bu sene. Çarpık eğitim sisteminde çocuğunun dershane parasını ödeyemeyen analar hapse atılırken, ümitsizlik girdabına düşen gençler canına kıydı' dedi.
İnsanların doğrularını bile söylemekte çekindiklerini belirten Kurnaz, yeni yılın insanlar için iyi geçmediğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:
'İnsanların doğru bildiklerini bile söylemeye çekindiği, herkesin dinlendiği, koruyucu devlet kavramı yerine korku devleti yaratılmaya çalışılan bir seneyi hep beraber yaşadık. Kim olduğu bile belli olmayan tanıkların ifadeleri ile insanlar cezaevine konulurken, gayet açık ve kanıtlı suçların sahipleri korundu. Adaletin işleyişine bile tepki duyan, her fırsatta baskıcı bir tutum ile kendi hukukunu egemen kılmaya çalışan bir iktidar ile geçirdik.Toplum cephelere bölündü, bizden olanlar ve diğerleri diye ayrıştırıldı. Sözde demokrasi açılımı adı altında bin yıllık kardeşlikler bitirilmeye çalışıldı. Bölgesel sorunlar ve terör farklı alanlardaki zoraki tanımlamalar sonucu çok farklı bir nitelik kazandı. Anadilde eğitim ve hatta özerklik talepleri meşru birer kazanılmış hak statüsüne getirildi.' Mavi Marmara Gemisine yapılan saldırı karşısında hükümetin gereken tepkiyi göstermdiğini belirten Kurnaz; ' İsrail'in Mavi Marmara gemisinde vatandaşlarımızı katletmesine karşı gösterilen cılız tepkiden öteye gidemeyen tutarsız davranışlar ise ne İsrail'in geri adım atmasını sağlayabildi ne de uluslar arası kamuoyunun haklı olduğumuz bu konuda bize karşı tutumunu değiştirebildi.
2010 yılı milletimizin yüzünü güldürmemiştir. Bütün bu hazin olaylara ve gelişmelere rağmen her yeni yıl yeni umutları da beraberinde getirir. 2011 yılının Ülkemize; Sağlık,huzur,bereket ve mutluluk getirmesini dileriz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com