2010 yılı hac kayıtları başladı

2010 yılı hac kayıtları başladı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde bu yıl hacca gidecekler için ilk defa kayıt yaptırma, geçen yıl ön kayıt yaptıran hacı adaylarının ise kayıt yenileme işlemlerine başlandığı açıklandı.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde bu yıl hacca gidecekler için ilk defa kayıt yaptırma, geçen yıl ön kayıt yaptıran hacı adaylarının ise kayıt yenileme işlemlerine başlandığı açıklandı.
Hisarcık İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan, yaptığı açıklamada, ' 2010 yılında ilk defa hacca gitmek üzere yeni ön kayıt yaptıracak hacı adayları Ziraat Bankasına yatıracakları 15 TL ön kayıt ücretinin dekontu ve T.C Kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdan fotokopisi ile beraber 8 -22 Nisan tarihleri arasında Müftülüğümüze gelerek müracaat formu dolduracaklardır. Bu arada 2009 yılında ön kayıt yaptıran hacı adaylarından kayıt ücreti alınmayacak, ancak Müftülüğümüze nüfus cüzdan sureti ile gelerek müracaat formu dolduracaklardır. Hac'ca gitmeye niyetli kardeşlerimiz, nüfus cüzdanlarıyla birlikte müftülüğümüze başvurabilirler, kendilerine yardımcı olacağız. İlk kez kayıt yaptıracak olanların nüfus cüzdanlarında mutlaka TC kimlik numaraları bulunmalıdır.
Hacca gitmek isteyen kardeşlerimizden ricamız, kayıt tarihleri olan 8–22 Nisan tarihleri arasında gelip kayıt yaptırsınlar. Kayıtlar internet ortamında genel merkeze bağlı yapılmaktadır. Kayıt tarihi biter bitmez, genel merkez sistemi kapatıyor ve kayıt yapılamıyor. Vatandaşlarımız buna dikkat etsinler. Ben şimdiden 2010 haccının hayırlı olmasını, gitmek isteyenlerin mübarek beldelere gidip gelerek hac farizasını hayırlısıyla yerine getirmelerini diliyorum “ diye konuştu.

-HAC KAYITLARI PAZARLAR'DA DA BAŞLADI-
Pazarlar Müftüsü Kadir Ünal, 2010 yılı hac kayıtlarının 8-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacağını söyledi.
İlçe Müftüsü Kadir Ünal, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2010 yılı içerisinde hacca gitmek için kayıtların 8-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.
Müftü Ünal, şöyle konuştu: 'İlçemizde hacca gitmek isteyen vatandaşlarımız İlçe Müftülüğü'ndeki Hac Kayıt Bürosu'nda kayıtlarını yaptırabilirler. 2010 Yılı Hac Ön Kayıt ve Kayıt Yenileme müracaatları 8-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt yaptıracakların Nüfus Cüzdan fotokopileri ile Pazarlar İlçe Müftülüğü müracaat etmeleri gerekiyor. Müracaatlarda kayıt yeniletenlerden hiçbir ücret alınmazken, ön kayıt yaptıranlardan ise kişi başına 15 TL alınacak ve vazgeçmeleri halinde bu para iade edilmeyecek. Hac kayıtları ile ilgili olarak gerekli bilgileri Hac Kayıt Bürosu'ndan öğrenilebileceği gibi 571 2503 no'lu telefonla da irtibat kurabilirler.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com