2010 yılında 90 kilometre yol çalışması yapılacak

2010 yılında 90 kilometre yol çalışması yapılacak
Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, 2010 yılı asfalt sezonunda Özel İdare ve KÖYDES yatırımları kapsamında 90 kilometre yol çalışması yapacaklarını söyledi.

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, 2010 yılı asfalt sezonunda Özel İdare ve KÖYDES yatırımları kapsamında 90 kilometre yol çalışması yapacaklarını söyledi.
KÖYDES ve Özel İdare yatırımları için toplam 4 milyon 738 bin TL ödenek ayrıldığını belirten Ali İhsan Uzun, 44 köyde içme suyu arıtma tesisi ve yeni sondaj çalışması yapılacağını dile getirdi.
KÖYDES kapsamında il genelinde asfaltsız ve sağlıklı içme suyu olmayan köy kalmadığını ifade eden Ali İhsan Uzun, 2010 yılında Özel İdare yatırımları için 2 milyon 100 bin TL, KÖYDES yatırımları için de 2 milyon 638 bin TL ödenek ayrıldığını kaydetti. Asfalt sezonunda 4,4 kilometre birinci kat 86 kilometre de ikinci kat asfalt çalışması yapılacağını bildiren Uzun, amaçlarının köylerin yol ve içme suyu sorununu tamamen çözmek olduğunu dile getirdi. 2005 yılında çıkan yerel yönetimler reformu ile İl Özel İdarelerinin yapısının değiştiğini imkanların genişlediğini belirten Ali İhsan Uzun, “İlimizde ilk olarak içme suyu ve yol sorununu çözdük. Şuanda asfaltsız köy yolu kalmadı ve içme suyu sorununu da yüzde 90 çözdük. Birkaç köyümüzde yeraltı sularının çekilmesinden kaynaklanan sıkıntılar var. Onları da çözmek için çalışıyoruz. 2010 yılı asfalt sezonunda KÖYDES kapsamında Eynihan Köyü Ada Mahallesi'nde 2,4 kilometre ve Beylarhan köyünde 2 kilometre birinci kat asfalt çalışması yapacağız. Bunun dışında Kaşbelen, Yeşildere, Çamsu, Düzkışla, Kolonkaya, Kayalı, Karbasan, Tatar, ve Külcen köylerinde toplam 51 kilometre ikinci kat asfalt çalışması yapacağız. Yine KÖYDES kapsamında 44 köyde içme suyu arıtma tesisi ve yeni sondaj çalışmaları yapılacak. Bu yatırımlar için KÖDES'ten 2 milyon 638 bin TL ödenek ayrıldı. Bu ödeneğin 870 bin TL'si yol çalışmalarında bir milyon 768 bin TL'si de içme suyu projelerinde kullanılacak”dedi.
İl Özel İdaresi yatırımları kapsamında da toplam 2 milyon 100 bin TL ödenek ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, “İdare olarak stabilize yol çalışmaları için 124 proje hazırladık. Bu projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla bir milyon TL ödenek ayırdık. İkinci kat asfalt çalışması için 393 bin 750 TL, sanat yapıları ve trafik levhaları için 50 bin TL ve bakım onarım için de 656 bin 252 TL ödenek ayrıldı. Özel İdare imkanları ile Ovademirler, Uluyayla, Sorkun, Kökez, İnay ve Karaboyalık köylerinde toplam 35 kilometre ikinci kat asfalt çalışması yapılacak. Hedefimiz köylerimizin tüm alt yapı sorunlarını imkanlar ölçüsünde bir an önce gidermek”diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com