2011 AKP'nin Son Bütçesi Olacak!

2011 AKP'nin Son Bütçesi Olacak!
Devlet Bahçeli'nin bütçe konuşmasında AKP'ye sert eleştiriler...

Bütçe maratonu başladı. MHP Lideri Devlet Bahçeli Genel Kurul'daki konuşmasında bütçeyle ilgili Hükümet'e sert eleştirilerde bulundu ve ''2011 bütçesi AKP'nin yapacağı son bütçe olacak'' dedi.

İşte Bahçeli'nin açıklamasından satır başları:
Son 500 yıllık zaman zarfında Avrupa ve ABD'nin dünya gelirinden aldığı pay artarken Asya ve Afrika'nın gerilemiştir. Başta ülkemiz olmak züere gelişmekte olan ülkelerin yaşadıkları sorunun büyük bir bölümünü burada aramak gerekir.

TBMM 2011 bütçe görüşmeleri

HAYIRLI SONUÇ DOĞURMADI
Güçlünün kazandığı ve sözünün geçtiği mevcut küresel sistemin çarpıklıkları artık son noktada. Gelecek yıllarda iklim değişikliğinden çevreci hareketlere, teknolojik gelişmelere kadar kimlik politikaları bu değişimde etkili olacaktır. Türkiye'nin jeopolitik ve jeostatik gücünü harekete geçirmekten aciz hükümetin yaptıkları hayırlı bir sonuç doğurmadı.

OSMANLI MİLLETLER SİSTEMİ
İç huzurumuzun hiç kalmadığı bir ortamda bölgemizde sözü dinlenen bir ülke olduğumuzu dillendirmek bize bir şey kazandırmaz. Osmanlı'nın milletler sisteminin yeniden kurulmasını hem de yabancı bir ülkede istemek saflık ve gerçeklikten ne kadar uzak olduğunun kanıtıdır.

Türkiye Cumhuriyetini sulandırmaya çalışmak asla doğru olmayacaktır. Balkanları elimizden koparanları, Ermeni çetecileri üzerimize gönderenleri biz hiç hatırımızdan çıkarmadık.

İNSAFSIZLIK
1920'lerde hangi tezgahlar varsa emin olun hala aynı şeyler vardır. Dün de etnik tahrikler vardı, bugün de var. Dün de aciz yönetimler vardı, maalesef bugün de var. Başka milletlerin bilim ve teknikte mesafe kaydettiği bir süreçte bizim hep aynı meselelere saplanıp kalmamız kabul edilemez bir insafsızlıktır.

Bugünkü olumsuz şartlar altında muhatap kaldığımız sorunların üstesinden gelebilmemiz için meseleleri tarafsız ve kararlı bir biçimde ele alacak ve üstüne gidecek bir düşünce lazımdır.

TARİHİN EN BÜYÜK KRİZİ
AKP hükümeti ne türlü bir propaganda yaparsa yapsın ekonominin güçlü yapısından söz etmek imkânsızdır. Rakam ve oranların inşa ettiği sığınaktan bir bakıma ekonomiye nasıl bakıldığını da ispat etmiştir. Ülkemiz tarihin en büyük krizlerinden birine AKP'nin yönetimi altında girmiştir.

UMUT POMPALAMASI
Siyaset bedel ödememek maksadıyla umut pompalamayla çalışmanın iktidar partisine hiçbir faydası olmamıştır. 2005'e kadar Türkiye ekonomisi artan bir oranda büyüdü. Sonra da büyümesi yavaşladı. Büyüme hızı hem potansiyelinin hem de muadillerinin gerisine düşmüştür. AKP hükümet olduğunda ülkemizle benzer şartlara sahip 149 ülke arasında Türkiye 29. iken 2009'da 136. sıraya inmiştir

AKP'NİN SON BÜTÇESİ
2011 bütçesi AKP'nin hazırladığı son bütçe olacaktır. Eğer Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir ülke olmasını istiyorsak sorunları çözmeliyiz. İşte MHP buna taliptir.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com