“2011 seçimlerinde CHP tek başına iktidar olacak”

“2011 seçimlerinde CHP tek başına iktidar olacak”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Demirel, 2011 seçimlerinde CHP'nin tek başına iktidar olacağını iddia ederek AK Parti hükümetini partizanca kadrolaşmakla suçladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Demirel, 2011 seçimlerinde CHP'nin tek başına iktidar olacağını iddia ederek AK Parti hükümetini partizanca kadrolaşmakla suçladı.
İl Başkanı seçildikten sonra geçen üç aylık süreçte 50'ye yakın köyü ziyaret ettiğini ifade eden Demirel, toplumun tüm kesimlerinin ekonomik sıkıntı çektiğini belirterek “AK Parti iktidarı açılım ve değişiklik paketi ile uğraşacağına işsizlik ve terör sorununu çözmelidir”dedi.
CHP İl Başkanı İsmail Demirel Taşbahçe Kır Düğün Salonu'nda düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti iktidarının iç ve dış siyasette gerilim politikası izlediğini öne sürdü. CHP'nin kurultay sonrası iktidara yürüdüğünü herkesin güçlü bir şekilde hissetmeye başladığını anlatan CHP İl Başkanı Demirel, Anayasa değişiklik paketinin içinde işsizlik, yolsuzluk ve terörle mücadele olmadığını ifade ederek referandumda halkın bu duruma tepki göstereceğine inandıklarını dile getirdi. Hükümetin tüm kurumlarda partizanca kadrolaşmayı sürdürdüğünü öne süren Demirel şunları söyledi; “Kurultay'dan bu yana yeni kadrolar ve yerel örgütler yoğun bir çalışma sürecine girdi. Kurultay süreci ile birlikte iktidara yürüdüğümüzü güçlü bir şekilde hissettik. Uşak'ta 3 ayda 50'ye yakın köye dolaştık. Gittiğimiz köylerde insanların ekonomik sıkıntı içinde olduğunu tespit ettik. 2011 seçimlerinde tek başına iktidar olacağız. AK Parti'nin uyguladığı politikalar nedeniyle gerginleşen bir toplum ortaya çıktı. İç ve dış siyasette ciddi sorunlar var. Hükümet, partizanca kadrolaşma ve her tarafa egemen olma arzusundan vazgeçmiyor. Geçtiğimiz hafta ilimizde 17 müdür ataması yapıldı ve bu da tamamen niteliksiz ve partizanca bir kadrolaşmadır. AK Parti'nin bu uygulamalarından halk zarar görüyor. 17 müdür atamasında sınava girmeyen öğretmenleri dahi müdür olarak atadırlar. Önümüzde bir referandum var. Bu değişiklik paketi de bu anlayışın bir ürünü. Paketin içinde işsizlik, yolsuzluk ve terörle mücadele yok. Halkımız bu nedenle referandumda değişiklik paketine gerekli tepkiyi gösterecektir. Siyasi iktidar, değişiklik paketi ve açılımla gündemi meşgul edeceğine terör sorununa ve işsizliğe çözüm bulmalıdır”
Türkiye genelinde olduğu gibi Uşak'ta da işsizliğin her geçen gün arttığını da dile getiren CHP İl Başkanı İsmail Demirel sözlerini şöyle tamamladı; “Gezdiğimiz köylerde vatandaşlarımızın en büyük sorunu işsizlik. Anne babalar çalışma çağına gelen çocuklarına iş bulamamaktan şikayetçi. Sanayici ve esnaf borçlarını ödeyemez hale geldi. İktidar partisi ve Uşak Belediyesi işsizliğin çözümü noktasında hiçbir proje üretmiyor. Toplumun tüm kesimlerinde ciddi yaralar açılmış. Biz iktidara geldiğimizde toplumdaki kutuplaşmayı ve ayrışmayı ortadan kaldıracağız. Bizim iktidarımız halkın iktidarı olacak”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com