2011 Yılı faaliyet raporu onaylanmayan başkan zorda

2011 Yılı faaliyet raporu onaylanmayan başkan zorda
Başkan Ali Bingül’ün başkanlığında gerçekleştirdikleri Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında belediyenin 2011 yılı faaliyet raporuna onay vermedi.

Kütahya Simav’a bağlı Bahtıllı Belediyesinin değişik partilere mensup 8 kişiden oluşan belediye meclisi üyeleri, bu sabah saat 09.00’da Başkan Ali Bingül’ün başkanlığında gerçekleştirdikleri Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında belediyenin 2011 yılı faaliyet raporuna onay vermedi.
3’ü AKP'li, 3’ü DP’li, 2’si MHP’den oluşan 8 kişilik Belediye Meclis üyeleri gündemin 3. maddesi olan 2011 yılı başkanlık faaliyet raporuna oy birliği ile ret yönünde oy vermesi AKP'li başkan Ali Bingül’ü zor durumda bıraktı..
Faaliyet raporuna sadece Başkan Ali Bingül evet yönünde oy kullanırken, gündemde yer alan diğer iki madde görüşülerek kabul edildi.
Belediye Meclisinin AKP'li üyesi Nurullah Sert, “Başkanımız Ali Bingül’ü faaliyetler esnasında yaptığı usulsüzlükler hususunda yıl içerisinde birçok kez uyardık. Yaptığı usulsüzlükler nedeniyle hakkında idari ve adli makamlarca soruşturmalar açıldı. Soruşturmaların bazılarından cezalar aldı. Usulsüzlüklerine daha fazla göz yumamazdık. Faaliyet raporu okunduktan sonra 8 kişilik Belediye Meclisi üyelerimiz 2011 yılı faaliyet raporuna oy birliği ile ret yönünde kullandı. Böylece 2011 yılı faaliyet raporu onaylanmamış oldu. Bundan sonra ne gibi bir yol izlenecek bunu zaman gösterecek” dedi.
Sürprizlere sahne olan Bahtıllı Belediyesi Nisan ayı 2012 olağan Meclis Toplantısında Meclis Başkan vekilliğine 8 oyla seçilen Nurullah Sert ayrıca diğer meclis üyesi Ali Ünlü ile birlikte encümen üyesi seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com