2011'den beklentiler fazla

2011'den beklentiler fazla
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Mahmut Emin Birliktir, 2010 yılının geçen yıla oranla küçük esnaf ve sanatkar adına daha iyi geçtiğini bildirdi.

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Mahmut Emin Birliktir, 2010 yılının geçen yıla oranla küçük esnaf ve sanatkar adına daha iyi geçtiğini bildirdi.
ESKKK Başkanı Birliktir, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif binasında bir basın toplantısı düzenleyerek 2010 yılının değerlendirmesini yaptı. Geçen yıla göre 2010 yılının küçük esnaf ve sanatkar adına daha güzel geçtiğini belirten Birliktir, son altı ayın iyi geçmesinin nedeninin ekonomik krizin Türkiye'ye teğet geçmesi olduğunu söyledi. Krizin teğet geçmesine rağmen, etkilerinin en çok küçük ve sanatkara olduğunu belirten Birliktir, 2010 yılı başlarında krizin daha fazla hissedildiğini söyledi. Birliktir, “Küçük esnaf ve sanatkarın sermayesi küçük ve dar. Küçük ve dar sermayelerle iş yapmaya çalışıyor. Dolayısıyla küçük bir krizde en çok etkilenen kesim oluyor. Ancak, yılın son altı ayında krizin etkisinin gitmesi esnaf ve sanatkarın yüzünü güldürdü” dedi.
700 KİŞİYE 10 MİLYON 700 BİN LİRALIK KREDİ VERİLDİ
Finans yönünden esnaf ve sanatkarın tek kapısı Esnaf ve Kefalet Kooperatifi olduğunu kaydeden Birliktir, 2010 yılı içerisinde yaklaşık 700 civarında esnaf ve sanatkara 10 milyon 700 bin TL kredi desteğinde bulunduklarını bildirdi. 2010 yılında kredisini ödemeyerek icralık olan esnaf ve sanatkar sayısının 110 olduğunu ileten Birliktir, 10 milyon 700 TL dağıtılan kredinin yanında 144 bin TL ile 110 esnaf ve sanatkarın hacze düştüğünü söyledi.
Birliktir, “Biz şunu kesinlikle yapmıyoruz. Yani ödemediği an hemen icraya vermiyoruz. Esnaf ve sanatkarımızı avukatla, icra daireleriyle muhatap etmek istemiyoruz. Kolaylık sağlayarak esnafı icra kapısına, avukat kapısına düşürmemeye özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.
2011'DEN BEKLENTİLER FAZLA
2011'den beklentilerinin fazla olduğuna değinen Birliktir, “2011'in 2010'a oranla çok daha iyi geçeceğini düşünüyorum. Her ne kadar seçim ekonomisi uygulamayacağız deseler de eski dönemleri çok iyi bildiğim için söylüyorum, eski dönemler kadar olmasa da kesinlikle seçim ekonomisi uygulanacak. Piyasalar daha hareketli olacak. Esnaf ve sanatkarlar açısında da sermayelerini birleştirmeyi başaranların tamamı patron olacak” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com