2012'de ne kadar öğretmene ihtiyaç var

2012'de ne kadar öğretmene ihtiyaç var
Milli Eğitim Bakanı Dinçer, öğretmen atamaları ile ilgili konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012 yılındaki öğretmen ihtiyacını TRT-1'de yayınlanan "Enine Boyuna" programında açıkladı. "2012'de 40 bin yeni öğretmene ihtiyaç var" diyen Dinçer, 19 mayıs kutlamaları ve Milli Güvenlik dersleri ile tartışmaları da değerlendirdi.
 
TRT 1’de haftalık olarak yayınlanan "Enine Boyuna" programında gazeteciler sordu, Milli Eğitim Bakanı cevapladı. İzleyiciler de programa gönderdikleri elektronik postalarla katıldı.
 
"19 MAYIS TÖRENLERİNİ İÇSELLEŞİTİRMEMİŞ"
 
Dinçer'in gündeminde ilk olarak 19 Mayıs kutlamaları ve Milli Güvenlik dersleri ile ilgili tartışmalar vardı.
 
Bakan Dinçer, bu konuda, "Aslında 19 Mayıs törenlerine öğrenciyi götürüyorsunuz ama onu içselleştirmemiş, benimsememiş. Onu toplumun ortak değeri olarak görmüyor. Veyahut milli güvenlik dersi okutuyorsunuz ama askere gitme konusunda her türlü mazareti üretiyor" diye konuştu.
 
"ŞEKİLDEN ÇOK İÇERİK ÖNEMLİ"
 
Şekilden çok içeriğin önemli olduğunu vurgulayan Dinçer, milli güvenlik konularının farklı derslerde işlenebileceğini söyledi.
 
Dinçer, "Milli Güvenlik dersinde amacınız ne? Aidiyet duygusu oluşturmak istiyorsanız, tarih bilinci vermek istiyorsanız, TSK'nın yapısı hakkında bilgi vermek istiyorsanız bunu başka derslerle de verebilirsiniz" dedi.
 
"2012 40 BİN YENİ ÖĞRETMENE İHTİYAÇ VAR"
 
Öğretmen atamalarına da değinen Milli Eğitim Bakanı, 2012 yılındaki ihtiyacı açıkladı.
 
Ömer Dinçer, "40 bin civarında bugün öğretmen alırsa Milli Eğitim Bakanlığı bu yılki ihtiyacını karşılamış olacak. Hedeflerimizi gerçekleştimeyi başarmış olursak yüzde 100 okul öncesi eğitim, yüzde 100 ilköğretim, yüzde 90 orta öğretim okullaşmasını başarırsak bu kez de ihtiyaç duyduğumuz öğretmen sayısı 126 bin" şeklinde konuştu.
 
(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com