'2013'ün haritası belirlendi'

'2013'ün haritası belirlendi'
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe, birliğin danışma kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, 2013 yılında hayata geçirilmesi hedeflenen proje ve faaliyetleri değerlendirdi.

Yoğun bir gündeme sahip toplantıda 2013 yılında düzenlenmesi planlanan Sağlıklı Kentler Birliği proje koordinatörlerine ve meclis üyelerine yönelik eğitim konu başlıkları, Sağlıklı Kentler Birliği Muğla Buluşması programı, çevreci tesis ödülleri, Kentli Dergisi 10. sayısı kapak konuları görüşüldü.

Toplantıda ayrıca yine 2013 Ocak ayında Sağlıklı Kentler Birliği’nin üyelerinden gelen eğitim talepleri değerlendirilerek çeşitli konuları kapsayacak bir eğitim programı oluşturulmasına karar verildi. Eğitimin danışma kurulu üyeleri tarafından etkileşimli bir ortamda sunulmasına karar verildi. Nisan 2013’te Muğla’da gerçekleştirilecek bir sonraki toplantıda belediyeleri ilgilendiren yeni mevzuat ve sağlıkla ilişkileri hakkında bir başkanlar oturumunun düzenlenmesi ve ayrıca özellikle akademisyenlerden gelecek bildirilerle katılımcılığın önemi, yönetişim alanlarında oturumlar düzenlenmesinin uygun olacağına karar verildi.

Toplantıda birlik üyeleri 10 belediyeden gelen toplam 29 firmanın ödüllerinin Ocak oyı içerisinde İstanbul’da gerçekleşecek bir ödül töreni ile verilmesine karar verildi. Ödül töreni yerel ve ulusal medya, ödül sahipleri ve tüm birlik üyeleri davetli olacak.

Toplantıda ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan ve tüm üye devletler tarafından kabul edilmiş olan Sağlık 2020 politikaları ele alındı. Sağlık 2020 politikalarının Sağlıklı Kentler Birliği eğitim ve yayınlarında referans olarak kullanılmasına ve Türkçeye tercüme edilerek yayınlanmasına karar verildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com