2014 Yerel Seçim Sonuçlar

2014 Yerel Seçim Sonuçlar
AK Parti İstanbul İl Başkanı Babuşcu: (2)

İSTANBUL (AA) - AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, "Bu seçimin İstanbul açısından iki kaybedeni vardır. Bir, AK Parti karşısında oluşturulan cephe içerisinde yer alanların tamamı; iki, CHP'nin adayı olarak ortaya çıkan ama bize göre o cephenin adayı olan Mustafa Sarıgül" dedi. 

Babuşcu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Teşkilat disiplini içerisinde, aynı zamanda "son gülenin iyi güleceği" anlayışıyla sükuneti sonuçları takip ettiklerini belirten Babuşcu, şunları kaydetti: 

"Teşkilatlarımızdan bize akan sonuçlar, neticeyi kesin tayin ettiğinde yine sükuneti bayram coşkusunu yaşarız. Bu seçimin İstanbul açısından iki kaybedeni vardır. Bir, AK Parti karşısında oluşturulan cephe içerisinde yer alanların tamamı; iki, CHP'nin adayı olarak ortaya çıkan ama bize göre o cephenin adayı olan Mustafa Sarıgül. Bir şey söyleyeyim; 2009'da da manipülasyonlar karşısında, AK Parti karşısında yenilgiyi tadan ve onu kendisi açısından başarı olarak gören Kılıçdaroğlu, genel merkeze yürümüştü. Şimdi AK Parti İstanbul teşkilatı, Mustafa Sarıgül'e de yenilgiyi tattırararak onu CHP Genel Merkezi'ne gönderiyor." 

Babuşcu, kampanya dönemi boyunca çok fazla tahriklere, çok fazla provokatif hadiselerle karşı karşıya kalmalarına rağmen sükuneti, aklı selimi ve milletle gönül yürüyüşünü hiç zedelemediklerini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bu akşam da sizlerden isteğim, talebim; sükunetimizi, aklı selimimizi muhafaza ederek coşkumuzu milletimizle paylaşacağız. Unutmayın ki, bu sonuçlar üzerine farklı tahrik ve provokasyon peşinde olanlara asla fırsat vermemeliyiz. Şu anda bile bu cephenin manipülasyonu içerisinde birkaç uyduruktan kanal, hala bu sonuçları manipüle etmeye çalışıyor. Onun için biz sükunetle sonuçların tamamı elimize geçtiğinde coşkumuzu bir kere daha paylaşacağız. İstanbul için, ekranda da izliyorsunuz, 47-50 bandında sonucu tayin etmiş olacağız ve o zaman daha büyük coşkuyu bu salonda paylaşacağız."

 

- Sonuçlar kurulan ekranlardan takip ediliyor 

 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda gazetecilerin ve partililerin sonuçları takip edebilmesi için büyük ekranlardan sonuçlar yansıtılıyor. Vatandaşların salona sığmama ihtimaline karşı bina dışına da barkovizyonlar kuruldu.

Partililer, sonuçlar açıklanmaya başladığı andan itibaren salonda çalınan parti müziklerine eşlik etti. 

Sonuçların açıklanmaya devam ettiği sırada salondan yayın yapan bir televizyon kanalının muhabiri ile partililer arasında kısa süreli tartışma yaşandı. 

(bitti) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com