2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Büyük bir olgunluk içinde bu seçimi tamamladık. Ufak tefek gerginliğin haricinde şükürler olsun herhangi bir sıkıntı olmadı"

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Büyük bir olgunluk içinde bu seçimi tamamladık. Ufak tefek gerginliğin haricinde şükürler olsun herhangi bir sıkıntı olmadı" dedi.

Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı önünde düzenlenen kutlamada yaptığı konuşmada, üç genel seçim, üç yerel seçim ve iki referandum yaşadıklarını ve her defasında sağduyunun kazandığını, her defasında vatandaşların aklı seliminin kazandığını söyledi.

Bu seçim sürecinde zaman zaman gerginlik oluşturan cümleler kullanıldığına dikkati çeken Yıldız, ülkenin seçmenlerinin yarısının oyunu aldıklarını ama hizmetlerin 77 milyona yapılacağını ifade etti. 

Seçimlerden AK Parti'nin zaferle çıktığını belirten Yıldız, şunları kaydetti:

"Büyük bir olgunluk içinde bu seçimi tamamladık. Ufak tefek gerginliğin haricinde şükürler olsun herhangi bir sıkıntı olmadı. Oyunu kullanmak için yurt dışından gelen bütün vatandaşlarıma da teşekkür ediyorum. Biz seçimden önce 'büyük Türkiye yürüyüşünü durdurmak isteyenlere dur deme vakti geldi' demiştik. 'Vakit devlete suikasti alkışlayanlara dur deme vakti' dedik. 'Vakit sokak darbesine, fitneyle devlet yıkmaya kalkanlara dur deme vakti' dedik. 'Netice her ne olursa olsun vaktin sahibi var o ne dilerse o olur' dedik. Şu ana kadar en fazla katılım sağlanan bir yerel seçimi hep beraber gördük ve bakın her zaman söylüyorum bu seçim iktidarda değil koalisyonda birlik olan partilere karşı AK Parti'nin, sizlerin aldığı bir zaferdir."

Son üç aydır devam eden siyaset mühendisliğine çok ağır bir tepki konulduğunu ifade eden Yıldız, yalnızca Kayseri'de değil Türkiye'de de seçim sonuçlarını hep birlikte izlediklerini vurguladı.

Kendilerinin dışında kimsenin beklemediği bir oy aldıklarına dikkati çeken Yıldız, şöyle devam etti:

"Sizler artık son üç ayda oynanan oyunların siyasi bir yarış olmaktan çıkıp devletin bekasıyla alakalı bir konu olduğunu farkettiniz ve oylarınızı ona göre verdiniz. Bizler bu zamana kadar çok zorluğun üstesinden geldik. İnşallah bunun da üstesinden geleceğiz. Geleceğe aydınlık olarak bakıyoruz. Siz iradenizi koydunuz, oylarınıza sahip çıktınız. Biz de sizlerin verdiği oylara inşallah sonuna kadar sahip çıkacağız. Geleceğe olan sataşmaya bir tepki koydunuz. Çocuklarınızın geleceğine müdahale ettiniz. Onların geleceğinin önünü açtınız. Bundan sonra bize düşen bu iradeyi korumak ve kollamaktır. 784 bin kilometrekarenin her birisinde hizmet kervanımız yalnızca merkez hükümetle değil yerel hükümetlerle, yerel yönetimlerle, AK Partiyle beraber devam edecek."

AK Parti il binası önüne toplanan çok sayıda vatandaş, sloganlar atarak sevinç gösterisinde bulundu. Vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak, davul zurna eşliğinde halay çekti. AK Parti ve Türk bayraklarıyla donatılan araçların oluşturduğu konvoyla şehir turu atıldı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com