2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Seçimi kazandığını açıklayan AK Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akyürek:

KONYA (AA) - Seçimi kazandığını açıklayan AK Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Akyürek, "İlk gelen sonuçlara göre partimiz 2009'a göre genel olarak belediye oylarını önemli oranda, ilçe bazında bütün ilçelerde artırmıştır ve şu andaki neticelere göre Konya ilçelerinin yüzde 90'dan fazlası AK Parti belediyesi olmuştur" dedi.

Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanlığında, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok yoğun bir şekilde devam eden seçim sürecinin sonunda, son sözü milletin söylediğini belirtti.

Seçim sonuçlarının, Türk milleti, ülke, devlet ve AK Parti için hayırlı olması dileğinde bulunan Akyürek, Türk milletinin en güzel şekilde, özgür iradeyle, kendi iradesini ortaya koyduğunu dile getirdi.

Konya'da yoğun bir seçim sürecini yaşadıklarını ifade eden Akyürek, "Bütün beldelerimiz, birçok köyümüz ve ilçelerimizle 2,5-3 aydır çalışmalar yaptık. Konya bu seçime ilk defa büyükşehir olarak, il sınırı büyükşehir sınırı olarak girdi. Konya merkeze bir Konya daha ilave oldu. 31 ilçesiyle bu seçime girdi. Seçmen sayımız, iki katına çıktı. Konya sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en büyük vilayetlerinden, belediyecilik açısından da birisi haline geldi. Dünyada 60 ülkeden daha büyük bir toprak alanına yeni dönemde hitap edeceğiz" diye konuştu.

Akyürek, Konyalıların şehir merkezinde kendilerine yüzde 70'ler, genelde ise yüzde 65'ler bandında destek verdiğini belirterek, "Bu güveni boşa çıkarmamak için partimiz, yeni bütün ilçelerden gelecek belediye başkanları ve belediye meclis üyeleriyle canla başla çalışacağız" ifadesini kullandı.

- "Gönüllerin de imarıyla memuruz"

Kendilerine verilen görevin gereğini, hakkıyla yerine getirebilmenin önemli olduğunu dile getiren Akyürek, şunları kaydetti:

"Görevler de baki değildir, elbette fanidir, geçicidir. Önemli olan; bu hizmetler bittiğinde herkesle helalleşebilmektir. Herkesin gönlünü kazanabilmektir. Konya'da sadece şehrimizin imarı değil, gönüllerin de imarıyla memuruz. Konya'da yakaladığımız şehircilik seviyesini, inşallah bütün ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde de yakalamak için ekibimizle, arkadaşlarımızla büyük gayret göstereceğiz. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, bize destek veren, bizi samimiyetle kucaklayan, partimize büyük güç veren bütün hemşehrilerimize, bütün Konya insanımıza hep birlikte Konya olma duygusuyla teşekkür ediyorum. Daha neticeleri almaya devam ediyoruz. Daha tabii süreç sonuçlanmadı. İlk gelen sonuçlara göre partimiz 2009'a göre genel olarak belediye oylarını önemli oranda, ilçe bazında bütün ilçelerde artırmıştır ve şu andaki neticelere göre Konya ilçelerinin yüzde 90'dan fazlası AK Parti belediyesi olmuştur. Birkaç ilçemizin neticesini daha tam almadık. Orada da sayım devam ediyor. Fakat AK Parti büyük başarıyla bu seçim sürecini yaşamıştır. Büyük başarıyla bu imtihanı kazanmıştır. Onu özellikle belirtiyorum. Seçim sürecinde bütün ilçe başkanlarımız, il başkanımız başta olmak üzere, tüm teşkilat mensuplarımız, milletvekillerimiz ve sayın Bakanımız, 31 ilçede miting yaparak, büyük çaba göstermiştir. Ülkemizin geleceği, istikrarı adına büyük gayret göstermiştir." 

Seçim çalışmaları sırasında trafik kazasında AK Parti Selçuklu İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Talha Bayrakçı'nın hayatını kaybettiğini anımsatan Akyürek, şöyle devam etti:

"Talha kardeşimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Yine bir belediye çalışanı arkadaşımız, şehir temizliğinde bir kaza geçirmiştir. Ona da yine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bundan sonra tabii yeni bir dönem başlamıştır. Yeni Büyükşehir Yasası bir milattır. Artık Konya'nın her bölgesi, her köyü, beldesi, ilçesi sorumluluk alanımızdır. Cenab-ı hak mahcup etmesin, utandırmasın. Aziz milletimize ve Konyalı hemşehrilemize tekrar tekrar teşekkür ediyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com