2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Seçimi kazandığını açıklayan Meram Belediye Başkan adayı Toru:

KONYA (AA) - Konya'nın merkez Meram ilçesinde belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan AK Parti adayı Fatma Toru, "Türkiye'de ilkleri yaşıyoruz. Bireysel inanç ve tercihlerinden dolayı şu ana kadar siyasal ve kamusal alanda hakettiği yere ulaşamayan hanımlarımız adına öncü konumundayız. Belli bir misyonumuz var. Bu misyonumuzla inşallah seçimden sonra da duruşumuzu koruyarak, başarımızı sergileyeceğiz" dedi.

Toru, AK Parti il binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, kesin olmayan seçim sonuçlarına göre belediye başkanlığını kazandığını söyledi.

Konya'da ilk kadın belediye başkan adayı olarak, aldığı sonucun gurur verici olduğunu ifade eden Toru, "Türkiye'de ilkleri yaşıyoruz. Bireysel inanç ve tercihlerinden dolayı şu ana kadar siyasal ve kamusal alanda hak ettiği yere ulaşamayan hanımlarımız adına öncü konumundayız. Belli bir misyonumuz var. Bu misyonumuzla inşallah seçimden sonra da duruşumuzu koruyarak, başarımızı sergileyeceğiz" diye konuştu.

Toru, vizyonu ile kadınların yolunu açmış olduğunu vurgulayarak, bu sonuçlarla kadınların aktif siyaset yolunu daha güçlü şekilde açmış olacaklarını aktardı.

- "Liyakat ve donanım da gerekiyor"

Kadınların aktif siyasette yer alma noktasında çok düşük oranlara sahip olduğunu dile getiren Toru, şunları kaydetti:

"AK Parti iktidarı sayesinde son 12 yıldır hanımların siyasette yer almasıyla ilgili oranlar oldukça arttı. Şu anda en çok kadın milletvekili AK Parti'de mevcut. Ancak yerel siyasette bu durum düşüktü. Bu dönemde sayın Başbakanımızın, özellikle düşünceleri, bu konuyla ilgili ilkeleri çerçevesinde, bu yol açılmış oldu. Tabii ki sadece hanım olmak yeterli değil. Belli bir liyakat ve donanım da gerekiyor. Bu konuda 18 yıllık birikimimiz var. Bu birikim çerçevesinde bize yüklenen misyon da ağır. Hem hanım aday olarak hem de başörtülü hanım aday olarak ilkleri gerçekleştirme sorumluluğumuz artıyor. İnşallah bunun bilincinde ve vebalinde olarak, bu dönemde en güzel hizmetlerimizi yapmaya gayret göstereceğiz. Ekibimizle bunu gerçekleştirmek için seferber olacağız."

- "Daha fazla çaba sarf edeceğiz"

Toru, Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşması için başlatılan reformların daha hızlı şekilde devam edeceğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"Biz de çok daha güçlü bir Türkiye yolunda Meram olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bu 5 yıllık dönem Meram’ın ve AK Parti’nin yılı olacak. Hanım duruşu, hanım üslubu ve hanım duygusal zekasıyla inşallah daha fazla çaba sarf edeceğiz.  Şu an çok heyecanlıyım, Konya halkına çok teşekkür ediyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com