2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  Samsun'da büyükşehir belediyesi ile 17 ilçeden 16'sında AK Parti'li adayların kazandığını bildirdi.

Bakan Kılıç, AK Parti Samsun İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Yerel seçimlerinin sandık sonuçlarının yüzde 50'den fazlasının ellerine ulaştığını belirten Bakan Kılıç, "Samsun'da şu anda elimize gelen bilgilere göre 17 ilçemizin 16'sında AK Parti başarıya ulaşmıştır ve yerel seçimi kazanmıştır. Büyükşehir Belediyesi olarak baktığımızda yine AK Parti açık oy farkı ile Büyükşehir Belediyemizi kazanmıştır. Samsun'a hayırlı, uğurlu olsun. Elimizdeki seçim sonuçlarına göre 16 ilçemizi AK Parti bayrağıyla buluşturmuş durumdayız.  Bundan dolayı mutluyuz, gururluyuz ve onurluyuz. Samsun halkımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

AK Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ve ilçe başkanları ile belediye başkan adaylarına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Bakan Kılıç, "Samsun halkının bize göstermiş olduğu güvenden dolayı müteşekkiriz. Şunu açık söyleyebilirim ki Samsun'da yerel hizmetler ölçeğinde bundan sonrada AK Parti hizmetleri daha yoğun bir şekilde devam edecektir.  Yasa gereği Samsun'un tamamı Büyükşehir Belediyesi sınırlarına girmiştir, yine ilçe belediyelerinin çoğunun AK Parti olmasından dolayı çok daha iyi hizmetler yapılacağına eminiz" şeklinde konuştu.

-"Yerel Seçimler farklı bir havaya girdi" 

Türkiye'de büyük bir seçim yarışının yaşandığına işaret eden Kılıç, şunları kaydetti:

"Yerel seçim olarak başlayan seçim yarışı daha sonra çok farklı bir havaya girmiştir. Bu seçimin sonucu AK Parti iktidarına ve Genel Başbakanımız ve Başbakanımız başkanlığındaki hükümetimize halkımızın verdiği açık bir güven oyudur. Şu ana kadar elimize uluşan seçim sonuçlarına baktığımızda 2009 yerel seçimlerindeki oy oranımızın üzerine çıkmış durumdayız. Bu da şunu gösteriyor ki, kim ne derse desin, kim nasıl bir tutum içerisinde AK Parti'ye karşı ve Genel Başkanımız ve Başbakanımız başkanlığındaki hükümetimize karşı bir tutum içine girerse girsin, halkımız partimize ve Genel Başkanımız ve Başbakanımız başkanlığındaki hükümetimize güvendiğini bir kere daha açık ve seçik olarak bildirmiştir. Ben bundan dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler onların güvenlerine layık olabilmek için gece gündüz çalışacağız." 

Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu bir yerel seçimdi ancak genel bir seçim havasına girdi. Farklı bir seçim havasına girdi, tüm milletvekillerimiz çok yoğun bir şekilde sahada adaylarımızla birlikte çalışmıştır. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu akşam ortaya çıkan tablo şunu göstermektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurumlarıyla, vatandaşıyla, milletiyle el ele geleceğe yürüyecektir ve bunda AK Parti'nin ve Genel başbakanımız ve Başbakanımızın ciddi katkısı olacaktır. Nasıl 12 sene gece gündüz demeden milletimizin daha refah içinde yaşaması için çalıştıysa aynen bu şekilde devam edecektir." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com