2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu:

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Burada binlerce insan var, binlerce insanın içinde biz oy mu kaydıracağız, onun tabiriyle çok affedersiniz oy mu çalacağız? Terbiyesizliktir, biz böyle yollara tevessül etmeyiz, tenezzül de etmeyiz. Dolayısıyla bu Akaydın'ın son çırpınışları" dedi. 

Bakan Çavuşoğlu, adliye çıkışında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya milletvekili ve teşkilat görevlisi olarak yasal hakkı çerçevesinde seçim kurulundaki işlemleri gözlemlediklerini söyledi. İçeride sadece AK Parti'lilerin değil, CHP, MHP'li kişilerin de olduğunu belirten Çavuşoğlu, CHP'li arkadaşlarla dolaştıklarını, işlemleri kontrol ettiklerini anlattı.

Kendilerinin sadece gözlem yaptığını vurgulayan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Bazı işlemlerin neden yapıldığını sorma hakkımız var. Mesela birinde bir oy fark oldu diye açmışlar pusulaları, tekrar sayıyorlardı. Biz sadece sorduk, 'Neden böyle' diye. Burada binlerce insan var, binlerce insanın içinde biz oy mu kaydıracağız, onun tabiriyle çok affedersiniz oy mu çalacağız? Terbiyesizliktir, biz böyle yollara tevessül etmeyiz, tenezzül de etmeyiz. Dolayısıyla bu Akaydın'ın son çırpınışları. Kaybedeceğini anladı."

Partisinin görevlendirmesi üzerine işlemlerin nasıl işlediğini görmek için adliyeye geldiklerini bildiren Çavuşoğlu, Mustafa Akaydın'ın tutumunu "saygısızlık ve terbiyesizlik" olarak değerlendirdi. 

- "Siyaset çirkeflikle olmuyor"

Adliye önünde CHP'li grup ile AK Parti'li grup arasında arbede yaşandığının hatırlatılması üzerine Çavuşoğlu, bu durumdan haberi olmadığını bildirdi. Akaydın'ın, "Biz kazanmıştık aslında ama Bakanın etkisiyle oylarımız gidiyor" havası estirmeye çalıştığını öne süren Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Adeta, özür dileyerek söylüyorum, çirkefleşiyor. Dolayısıyla herhalde partiden gençlik kollarını da davet etmişler. Yani burada çirkin, her zaman yaptıkları gibi, zaten CHP giderek marjinal bir parti haline geliyor. Eylemler, sokak eylemleri, illegal örgütlerle marjinal guruplarla birlikte olup olay yaratma zaten CHP’nin artık rutin işlerinden biri olmaya başladı. Seçimde de Türkiye genelinde de gereken dersleri aldılar mı bilmiyorum, halk mesajı verdi ama onlar mesajı alır mı bilmiyorum. Türkiye genelinde kazandıkları ve kaybettikleri yerlere baksınlar niye kaybettik diye, onu da düşünsünler. Siyaset çirkeflikle olmuyor, proje üretirseniz, çalışırsanız ve dik durursanız millet sizin arkanızda oluyor."

Akaydın'ın bu tür olaylarla suni bir gündem yaratmaya çalıştığını iddia eden Çavuşoğlu, Akaydın'ın neticeye kılıf aramaması gerektiğini kaydetti. Akaydın'ın her zaman "çirkin" bir üslup içinde olduğunu savunan Çavuşoğlu, Antalya yerine ulusal siyaset yapmaya çalıştığını, Antalya'ya önem vermediğini, şu anda da açılan sandıklara göre seçimi kaybettiğini ifade etti.

Çavuşoğlu, Akaydın'ın eski bir belediye başkanı olduğunu belirterek, daha sakin ve daha terbiyeli bir hayat sürmesini önerdi.  

Akaydın'ın kendisinin 3 puan önde olduğu yönünde açıklamada bulunduğunun hatırlatılması üzerine Çavuşoğlu, "Tüm televizyonlar açıklıyor şu anda, AK Parti’nin ve Menderes Türel’in önde olduğunu söylüyor büyükşehirde. Akaydın, kendisine göre böyle söylüyor ama rakamlar öyle söylemiyor" diye konuştu. 

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Öte yandan adiye binasının önündeki grupların dağıldığı görüldü.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com