2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen AK Parti adayı Türel:

ANTALYA (AA) - Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen AK Parti adayı Menderes Türel, "Antalya'da demokrasi kazanmıştır, Antalya'da Cumhuriyet kazanmıştır, Antalya'da takiyeciler kaybetmiştir. Antalya'da kirli siyaset kaybetmiştir, temiz siyaset kazanmıştır. Antalya'da artık kara siyaset, çirkin siyaset olmayacaktır" dedi.

Türel, İl Seçim Kurulu çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart seçimlerinin Antalya'ya, Türkiye'ye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Antalya'da kendisinin yeniden göreve getirildiğini, kaldıkları yerden hizmetlere devam edeceklerini dile getiren Türel, "Antalya'da demokrasi kazanmıştır, Antalya'da Cumhuriyet kazanmıştır, Antalya'da takiyeciler kaybetmiştir. Antalya'da kirli siyaset kaybetmiştir, temiz siyaset kazanmıştır. Antalya'da artık kara siyaset, çirkin siyaset olmayacaktır" diye konuştu. 

Antalya'ya huzur, barış getireceklerini, kavga etmeyeceklerini ve Antalya için çalışacaklarını vurgulayan Türel, bu sonuçların hem kendilerini hem de Antalyalıları mutlu ettiğini anlattı.

İl Seçim Kurulu'nun resmi olmayan sonuçlarına göre seçime katılma oranını yüzde 89,6, geçerli oy sayısını ise 1 milyon 304 bin 100 olarak açıkladığını bildiren Türel, açılan sandık sayısının 5 bin 266, toplam sandık sayısının ise 5 bin 289 olduğunu kaydetti.

Açılmayan 23 sandığın bulunduğunu ancak arada 23 bin gibi bir fark bulunduğu için bu sandıkların sonucu çok fazla etkilemeyeceğini ifade eden Türel, "Tartışmasız bir şekilde, tereddüde mahal bırakmayan bir şekilde 23 bin farkla Antalya'da AK Parti, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmıştır. Bir kez daha Antalya'mıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Açılan sandık sayısına göre AK Parti'nin 474 bin 472, CHP'nin ise 451 bin 529 oyu bulunduğuna dikkati çeken Türel, yaklaşık 23 bin farkla seçimi kazandıklarını bildirdi. Antalya'nın tercihini demokrasiden, Cumhuriyetten, hizmetten yana kullandığını söyleyen Türel, bundan sonra kendilerinin görevinin çalışmak olduğunu belirtti. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Mustafa Akaydın'ın seçim sürecinin maniple edildiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Türel, şöyle devam etti:

"Antalya'da artık çirkin siyaset dönemi kapandı. Bu tür eleştirilere cevap vermeyeceğim. Antalya'da hep güzellikleri konuşacağız. Kavgaları, karışıklıkları yaşatmayacağız. Bütün Antalyalıları kucaklayacağız. Bize oy versin vermesin tüm hemşehrilerimin hizmetinde olacağım. Bu doğrultuda bizimle kavga etmek isteyenlere de cevap vermek yerine, Antalya'ya büyük eserler kazandıracağım. Görev devir teslim töreninde Antalya Büyükşehir Belediyesinin gönderinde şanlı Türk bayrağını dalgalandırmak, bizim için büyük şeref olacak."

- "Tartışmasız bir seçim sonucu"

Bir gazetecinin, CHP'nin seçim sonuçlarına itiraz edeceğini hatırlatması üzerine Türel, şöyle konuştu:

"İstedikleri kadar itiraz edebilirler, 23 bin fark var. Tartışmasız bir seçim sonucudur. Bizde güzel bir laf vardır; 'Yenilen güreşçi güreşe doymaz' diye. O yüzden onlar ne yaparlarsa yapsınlar, ben sözlerimde de ifade ettim. Türkiye'de, Antalya'da demokrasi kazanmıştır. Demokrasi bunların çaresidir, demokrasiden vazgeçmeden darbecilere, çetecilere karşı Türkiye'nin sandıkta ortaya koymuş olduğu sonuç gerçekten Türk milletinin fevkalade bir mesaj verdiğinin de göstergesidir."

AK Parti'nin Antalya'da CHP'nin kaleleri olarak değerlendirilen ilçeleri de aldığının belirtilmesi üzerine Türel, sandıklar açılmadan önce bu sonuçları tahmin ettiğini söyledi. Çalışmalarını bilimsel metotlar doğrultusunda gerçekleştirdiklerini anlatan Türel, Antalya'da tüm belediyelerin ak belediyecilik ile tanışmasını istediklerini ancak sandıkla 10 ilçeye hizmet etme şansı tanındığını bildirdi. 

- "Türkiye'de de demokrasi kazanmıştır"

Seçim sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp görüşmediği sorusuna ise Türel, görüştüğünü söyledi.

Kendisinin AK Parti'de, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğunun hatırlatılması üzerine Türel, Türkiye'de AK Parti'nin yerel yönetim sonuçlarında en yüksek oyu aldığı bir dönemde görev yaptığını ifade etti.

Bu durumun kendisine ayrı bir iftihar vesilesi sağladığına işaret eden Türel, "Sayın Başbakanımızın gerçekten Türk siyasetine, demokrasinin kazanımlarına, artık darbecilerin ve çetecilerin Türkiye'de siyasetten arınması yönündeki gayretleri hepimizin desteklediği hususlardır. Antalya'da demokrasi kazanmış, Türkiye'de demokrasi kazanmış, darbeciler, çeteciler kaybetmiştir" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com