2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
İZTO Başkanı Demirtaş:

İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 2014 yerel seçim sonuçlarının tüm siyasi partiler tarafından ciddiyetle değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, iktidarın kendisine oy veren, vermeyen herkesi kucaklaması, muhalefetin ise politikalarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirtti. 

Demirtaş, 2014 yerel seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının Türkiye'ye, İzmir'e hayırlı olmasını diledi.

Türkiye genelinde seçmenlerin tercihini başta büyükşehirler olmak üzere istikrardan yana kullandığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu seçimden de başarıyla çıktığını dile getiren Demirtaş, "Sonuçların ardından tüm siyasi partiler ciddi bir değerlendirme yapmalı. Tekrar büyük farkla kazanan iktidar, kendisine oy veren, vermeyen herkesi kucaklamalı, muhalefet partileri ise politikalarını yeniden gözden geçirmeli" ifadelerini kullandı.  

- "Gerginlik düşürülmeli" 

Demirtaş, yerel seçimden ziyade genel seçim havasında gerçekleşen seçimlerin, son derece gergin bir atmosferde geçtiğine işaret ederek, şunları kaydetti: 

"Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bu gergin atmosferin mutlaka düşürülmesi gerekiyor. Bir normalleşme yaşanmalı. Bu normalleşme ekonomimiz açısından da önemli. 30 Mart’ta alınan seçim sonuçlarında kuşkusuz geçirdiğimiz ekonomik sarsıntılara rağmen küresel krizlerden daha az etkilenmemiz, hane halkı gelirlerinde büyük düşüş yaşanmaması etkili oldu. 2013 rakamlarına göre de ülkemiz ekonomisi yüzde 4 büyüdü. Ama bu istikrarın korunması, ekonominin daha da büyümesi için gündem tekrar ekonomiye dönmeli ve normalleşme yaşanmalı. Çünkü 2015 yılında küresel ekonomideki rüzgarların ülkemiz aleyhine dönmesi, sıcak para girişinin azalması ihtimali yüksek." 

- "Kocaoğlu, mazeretsiz belediye başkanıdır"

İzmir'deki seçim sonuçlarına da değinen Demirtaş, İzmir'de CHP ve Aziz Kocaoğlu’nun kesin bir üstünlüğünün söz konusu olduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: 

"Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kocaoğlu'nu ve seçimi kazanan tüm ilçe belediye başkanlarını tebrik ediyorum. Sayın Kocaoğlu, üçüncü kez seçimi kazanırken, artık hiçbir konuda mazereti olmayan bir belediye başkanıdır. İzmir kendisine büyük destek vermiştir. Bundan sonra projelerini hızlıca uygulamaya geçirmelidir. Sayın Binali Yıldırım’a da İzmir'e bugüne kadar verdiği destek ve yeni projeleri ile kentimize kazandırdığı vizyon için bir kez daha teşekkür ediyoruz." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com