2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Çakır: "Halkımız, ülkemizde büyük hizmetler üreten, büyük reformlar yapan, ülkemizi dünyanın sayılı devletleri arasına koyan başta Başbakanımız olmak üzere AK Parti'ye olan güvenini, istikrardan yana olan a

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Çakır, "Halkımız, ülkemizde büyük hizmetler üreten, büyük reformlar yapan, ülkemizi dünyanın sayılı devletleri arasına koyan başta Başbakanımız olmak üzere AK Parti'ye olan güvenini, istikrardan yana olan arzusunu sandıkta net bir şekilde yansıtmıştır" dedi.

Çakır, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, yerel seçim sürecinde 4 ay boyunca çalışan teşkilat üyeleri ile Malatya halkına, oy kullanmak için sandık başına giden yaşlılara ve engellilere teşekkür etti.

Büyük bir teveccühle ve büyük bir oy oranıyla belediye başkanlığı görevinin tekrar kendilerine verildiğini belirten Çakır, "Halkımız, ülkemizde büyük hizmetler üreten, büyük reformlar yapan, ülkemizi dünyanın sayılı devletleri arasına koyan başta Başbakanımız olmak üzere AK Parti'ye olan güvenini, istikrardan yana olan arzusunu da sandıkta net bir şekilde yansıtmıştır. Dolayısıyla bu seçimler, yereldeki hizmetler kadar genel istikrara vurgu yapmıştır. Sandıkların sonucunu böyle okumak lazım. Netice itibarıyla bu, artık Türkiye'nin önünü açan bir seçim olmuştur, Türkiye için bir dönüm noktası olmuştur aynı şekilde Malatyamız için bir dönüm noktası olmuştur" diye konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise kentte her 3 seçmenden 2'sinin oyunu almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Millet, dün sandığa gitmiş, mührü eline almış ve son kararı da vermiştir. Millet, Gezi olaylarına, tüm iç-dış aktörlerine, 17 Aralık darbecilerine, paralel yapı özlemcilerine en güzel cevabı dün sandıkta vermiştir" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanlığına seçilen Hacı Uğur Polat da Malatyalılara gösterdikleri kadirşinaslıktan dolayı teşekkür etti. 

Battalgazi Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Selahattin Gürkan ise vatandaşların iradesini sandığı yansıtarak, içeride ve dışarıda olumsuz düşüncede ve bazı düşlerde olan insanlara güzel bir mesaj verdiğini söyledi.

Basın toplantısına, AK Parti Malatya milletvekilleri Cemal Akın, Öznur Çalık, Mücahit Fındıklı ve Mustafa Şahin de katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com