2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Türkiye’de demokrasinin kurumsallaşması bakımından fevkalade önemli olan bu seçimin, geçmişte yaşanan darbe, muhtıra, postmodern darbe, e-muhtıra gibi demokrasi dışındaki yollara tevessül edecek herkese cevap niteliği taşıdığını bildirdi.

İslam, yaptığı yazılı açıklamada, eskiden demokrasisi kesintiye uğrayan Türkiye'de 30 Mart'ın tarihi bir milat olduğunu belirtti. 

Bu tarihin, milletin istiklal, istikbal ve iradesine müdahalenin kabul edilemeyeceğini ortaya koyduğunu vurgulayan İslam, milletin eski Türkiye’ye dönülemeyeceğini söylediğini kaydetti.

 

Bakan İslam, seçime çok üst düzeyde katılım sağlayan milletin, seçimler öncesinde ortaya konulan tüm kurgulara, toplum mühendisliğine "hayır", ekonomik gelişme, kalkınma ve istikrara "evet" dediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Milletimiz, kendisine rağmen ortaya konulan senaryoların hayata geçmesine izin vermemiştir. Türkiye’de demokrasinin kurumsallaşması bakımından fevkalade önemli olan bu seçim, geçmişte yaşanan darbe, muhtıra, postmodern darbe, e-muhtıra gibi demokrasi dışındaki yollara tevessül edecek herkese cevap niteliği taşımaktadır.  Bu seçimler, Türkiye’nin artık kazanımlarını kaybetmeyeceğini, 2023 hedeflerine doğru adım adım ilerleyeceğini ve ülkemizi hiç kimsenin yolundan döndüremeyeceğini göstermesi açısından önemlidir."

AK Parti'nin, sadece kendisine oy verenleri değil, ülkede yaşayan 77 milyonun partisi olduğunu 12 yıllık iktidarında gösterdiğine dikkati çeken İslam, hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün vatandaşlara hizmet etmeyi şiar edinen hükümetin aynı duygu, düşünce ve eylemle yoluna devam edeceğini bildirdi. 

- "Sakarya, milli iradenin kalesi olduğunu tekrar gösterdi"

İslam, Sakarya'nın seçimlerde tarihi misyonuna uygun ve yakışır şekilde yine milli iradenin kalesi olduğunu gösterdiğine işaret ederek, "Sayın Başbakanımız'ın Kent Meydanı'nda 20 Mart’ta yaptığı miting, Sakarya tarihinin en kalabalık mitingi olarak tarihe geçmiştir. Sakarya, tek vücut, tek yürek kent meydanında ve ardından seçim sandıklarında millet iradesine sahip çıkmıştır. Her zaman milletinin yanında, milli iradenin yanında olduğunu göstermiştir" değerlendirmesinde bulundu. 

Seçim sürecinde başta kadın ve gençlik kolları olmak üzere bütün teşkilatın büyük çalışma örneği, insan üstü çaba sergilediğini vurgulayan İslam, şunları kaydetti:

"Ülkemizin son yıllardaki önlenemez yükselişinin, demokratik, ekonomik ve siyasi başarılarının mimarı olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde ortaya konulan bu başarıdan dolayı Sakarya’ya olan teşekkürlerini, sevgi ve selamlarını iletmek isterim. 17-0’lık sonuca ilişkin 'Tarihi kent meydanını dolduran Sakaryalı kardeşlerimizin bu başarıyı elde edeceklerinden, böylesi dönemde bu hediyeyi vereceklerinden emindim' sözünü de aktarmak isterim.  

Bu vesileyle, şehrimizde daha büyük gayret ve şevkle hizmete devam edecek büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza üstün başarılar diler, bizlere bu büyük zaferi yaşatan güzel şehrimizin güzel insanlarına şükranlarımızı arz ederim."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com