2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
CHP Grup Başkanvekili İnce: "(Yalova Belediye Başkanlığı seçim sonucuna itirazlar) Biz adil olunmasını istiyoruz. Kimsenin hakkını yemek gibi bir derdimiz yok ama Allah şahittir kimseye de hakkımızı yedirmeyiz"

YALOVA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanlığı seçimini AK Parti adayı Yakup Bilgin Koçal'ın, partisinin adayından 1 oy farkla kazandığının açıklanmasının ardından yapılan itirazlara ilişkin, "Biz adil olunmasını istiyoruz. Kimsenin hakkını yemek gibi bir derdimiz yok ama Allah şahittir kimseye de hakkımızı yedirmeyiz" dedi.

İnce, Yalova Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Biz maddi hatalara itiraz etmiştik. Yani 2 sandıkta. Birinde 154 oyumuz 1 oy olarak yazılmıştı. Birinde 135 oyumuz sıfır oy olarak yazılmıştı. Bu iki maddi hatanın düzeltilmesini istedik. Daha sonra 1 sandıkta daha 1 oyumuzun eksik olduğunu gördük.  AKP'nin de 2 sandıkta maddi hataların düzeltilmesi talebi var. Bizim talebimiz bu maddi hataların düzeltilerek karara varılması. Bu maddi hatalar düzeltilip karara varıldığında biz 28 veya tartışmalı 29 oyla birinciyiz. Biz belediyeyi kazandık, bunu biliyoruz. Fakat AKP’li arkadaşlar meydanlarda kaybettiklerini sandık başında almanın telaşındalar. Baskı kurarak, birtakım ayak oyunları yaparak süreyi geciktiriyorlar. Burada hiçbirşey değişmez. Seçim Kuruluna, kamu görevlilerine güveniyoruz.'' 

''Biz adil olunmasını istiyoruz'' diyen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kimsenin hakkını yemek gibi bir derdimiz yok ama Allah şahittir kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Bizim sonuna kadar haklı olduğumuz, seçimi kazandığımız ortada. Yalova'nın belediye başkanı Vefa Salman'dır, CHP’lidir. Herhalde bugün açıklayacaklardır seçim kurulu. Birazdan herhalde toplantıya geçecekler. İtirazlarımızı yaptık, onlar da yaptı. Bizim haklı olduğumuz ortada, bunu kendileri de biliyor. Yani bu arkadaşlarla bu kente 30 yıldır karşılıklı siyaset yapıyoruz. Eğer kendilerinden emin olsalar karnaval düzenlerlerdi şimdi. Bir sürü dedikodular uyduruyorlar. Yok bir oyla kaybetmişiz de, o olmuş, bu olmuş. Bunların hepsi dedikodudan ibarettir. Sonucu akşama alırız. Ya da yarın sabah, ne zaman olacaksa. Kaybettiklerini bilmelerine rağmen, boyunlarını eğmelerine rağmen bize Çin işkencesi yapıyorlar. Bizim kutlamamıza engel oluyorlar. Arkadaşımız 5 sene oturdu o koltukta. 2 gün daha otursun, yabancımız değil. Nasıl olsa eninde sonunda devredecek. Ben onun yerinde olsaydım herşey ortada uğraşmazdım. Gelirdim kutlardım.''

''AK Parti'nin daha çok sayıda sandıkta itirazı olacağı'' yönündeki soruya ise İnce, ''Umut dünyası. Onlar 59 sandığa itiraz yapmışlar. Onlar geçersiz oyların tekrar sayılmasını istiyor. Eminim ki bizim fark daha da büyüyecektir o zaman. İptallerin sebepleri belli zaten. İçine muhtar pusulasını koyan var. Çift mühür yapan, taşıran var. Bu bir umut dünyası. Acaba bu iptallerden bir şey çıkar mı diye. Tecrübeli bir siyasetçi olarak diyorum ki; hiçbir şey çıkmaz. Boşuna heveslenmeyin'' yanıtını verdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com