2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
MHP Kütahya Belediye Başkan adayı ve Milletvekili Işık: "Bugün itibarıyla Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulunun almış olduğu hukuksuz ve geçersiz kararın iptali konusunda İl Seçim Kuruluna müracaatımızı yapmış bulunmaktayız"

KÜTAHYA (AA) - MHP Kütahya Belediye Başkan adayı ve Milletvekili Alim Işık, "Bugün itibarıyla Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulunun almış olduğu hukuksuz ve geçersiz kararın iptali konusunda İl Seçim Kuruluna müracaatımızı yapmış bulunmaktayız" dedi.

Işık, bir restoranda gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart'ta yapılan, Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili ilk itirazlarının oy çokluğuyla kısmen kabul gördüğünü belirterek, sadece 20 oy ve üzerinde geçersiz pusula bulunan sandıkların açılarak kontrolü şeklinde Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulu kararı üzerine dünden itibaren sayımların yapılmaya başlandığını kaydetti.

Bugüne kadar yapılan tüm sandık sayımlarında gelen tutanaklarla gerçekleşen sonuçlar arasında ciddi tutarsızlıklar olduğunu iddia eden Işık, şöyle konuştu:

"Seçimlere şaibe karışmıştır. Ayrıca İlçe Seçim Kurulunun almış olduğu 20 oy ve üzerinde geçersiz pusula çıkan sandıkların yeniden değerlendirilmesi kararı, hukuka ve yasalara aykırıdır. Bugün itibarıyla Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulunun almış olduğu hukuksuz ve geçersiz kararın iptali konusunda İl Seçim Kuruluna müracaatımızı yapmış bulunmaktayız. Gerekçeli karar yayınlanır yayınlanmaz, yarın itibarıyla da yine il seçim kuruluna bugüne kadar yapılan yani dünden itibaren yapılan sayım sonuçlarıyla ilgili itirazlarımızı tekrarlayacağız. Dün alınan kararın, iptalini ve tüm sandıklardaki oyların tekrar sayılması talebimizi İl Seçim Kuruluna iletmiş bulunmaktayız. AK Parti’nin sandıkların açılmasından ve oyların tekrar sayılmasından korkmasının tek bir sebebi vardır, yaptıkları hırsızlık ve usulsüzlüklerin açığa çıkacağı ve deşifre olacağı korkusudur ama ne yaparlarsa yapsınlar korkunun ecele faydası yoktur. İnanıyor ve iddia ediyorum bu sandıklar açıldığında, MHP, Kütahya Belediye Başkanlığını kazanmış olacaktır." 

Işık, MHP'ye "Evet" mührü basılmış, iki oy pusulasının dışarıda kaldığını ve bunlar için de tutanak tutularak gerekli mercilere ilettiklerini öne sürdü.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com