2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
AK Parti Konya Milletvekili Yerlikaya: "İftira, şantaj ve montajlarla seçim kampanyası yürütmeye çalışanlara halkımız kırmızı kart gösterdi. Sandık dışında çözüm arayanlara demokratik balans ayarı yapıldı"

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Anadolu Ajansı'nın (AA), seçimlerde doğru, objektif ve hızlı haberciliğiyle bir kez daha göz doldurduğunu söyledi.

Yerlikaya, Konya Bölge Müdürü Ahmet Kayır'ı ziyaret ederek, AA'nın 2014 yerel seçim sonuçlarını Türkiye ve dünyaya aktarmadaki başarısından dolayı tebrik etti.

Anadolu'nun kurtuluş mücadelesini dünyaya anlatmak için kurulan AA'nın özellikle son günlerdeki atılımlarıyla adından sıkça söz ettirmeye başladığını belirten Yerlikaya, AA'nın bir dünya ajansı olma yolundaki hedeflerine hızla yaklaştığını görmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. 

2014 yerel seçim sonuçlarını Türkiye'nin ve dünyanın AA'dan öğrendiğini vurgulayan Yerlikaya, "Anadolu Ajansı bu başarısıyla da gerçekten tarihi bir misyon yüklenmiştir. Anadolu Ajansı seçimlerde doğru, objektif ve hızlı haberciliğiyle bir kez daha göz doldurdu. Başta AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk olmak üzere tüm çalışanları kutluyorum" dedi.

Yerlikaya, 30 Mart akşamı AA'nın veri sistemine siber saldırı olmasına rağmen, bilişim uzmanlarının bu sorunun üstesinden gelmeyi başardığını aktardı.

- "Halk, kırmızı kart gösterdi"

Demokrasilerde icazetin halktan alındığına dikkati çeken Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Bu seçimlerde çözümü sandık dışında arayan kimseler ortaya çıktı. Sandığı by-pass etmek isteyenler oldu. Yerel seçim olmasına rağmen genel seçim havasına sokulmaya çalışıldı. İftira, şantaj ve montajlarla seçim kampanyası yürütmeye çalışanlara halkımız kırmızı kart gösterdi. Sandık dışında çözüm arayanlara demokratik balans ayarı yapıldı. Halkımız bu seçimlerde verdikleri oylarla yerel yönetimlerin büyük çoğunluğunu AK Parti'ye teslim etti. Genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin önünü açtı. Oylarıyla AK Parti'ye büyük destek veren Konyalılara ve tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum. Daha iyi hizmet için tüm teşkilatça çalışmalarımıza devam edeceğiz."  

Yerlikaya, 6 Nisan 1920'de "ateş altında haber yolculuğu"na çıkan Anadolu Ajansı'nın 94. kuruluş yıl dönümünü de kutladı.

AA Bölge Müdürü Kayır ise seçim sonuçlarını büyük özveriyle Türkiye'ye ve dünyaya duyurmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com