2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
AK Parti'den yeniden Amasya Belediye Başkanı seçilen Cafer Özdemir, mazbatasını aldı

AMASYA (AA) - AK Parti'den yeniden Amasya Belediye Başkanı seçilen Cafer Özdemir, mazbatasını aldı.

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hayati Pallı'dan mazbatasını alan Özdemir, kendisini yalnız bırakmayan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Adliye Sarayı çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Özdemir, daha önce yaptıkları hizmetler sonucu Amasyalıların yeniden kendisini belediye başkanlığına getirdiğini ifade etti.

Seçim çalışmaları boyunca halkın desteğini ve teveccühünü gördüklerini belirten Özdemir, "Geçtiğimiz 30 yıl içerisinde Amasya'da bir ilk oluyor. 1970'li yıllarda bir büyüğümüz de iki dönem üst üste belediye başkanlığı yapmıştı. Uzun zamandır iki dönem üst üste şehrimizde belediye başkanımız olmuyordu. Bu, şehirler için bir dezavantajdır. Yani deneyimin, tecrübenin, istikrarın sürmesi açısından o şehrin kalkınması, ileriye gitmesi açısından tecrübenin çok önemli olduğuna inanıyorum" dedi.

Kendilerine oy veren, vermeyen herkesi kucaklayacaklarını ifade eden Özdemir, şunları dile getirdi:

"Oy veren, vermeyen diye bir şeyimiz yok. Sandık kapanmış, seçim bitmiştir. Biz Amasya'da yaşayan 96 bin insanın, hemşehrilerimizin belediye başkanıyız. Hepsine teşekkür ediyoruz. Demokrasinin gereği olarak siyasi partiler yarışacaktır. En güzeli de ilimizde herhangi bir adli olay olmadan seçim sürecinin tamamlanması, centilmenlik kuralları içerisinde yürümesi en sevindirici olaydır. Halkımızın iradesine, siyasi görüşlerine saygı duymak lazım. Amasya'da yüzde 44'e yakın bir oyla halkımız iradesini, tercihini bizden yana kullanmıştır. Ben herkese, şehrimizde yaşayan tüm hemşehrilerimize şükranlarımı arz ediyorum."

- "Asla ötekileştirmeyeceğiz"

Amasya Belediye Başkanlığı önündeki törende, mehteran bölüğünün gösterisinin ardından Müftü İsmail İpek tarafından dua okundu daha sonra kurban kesildi.

Burada da Amasyalılara hitap eden Özdemir, seçimlerin sona erdiğini, bundan sonra hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğini vurguladı.

 "Artık biz Amasya'nın tamamının belediye başkanıyız" diyen Özdemir, şöyle devam etti:

"Siyasi rozetimizi bir kenara bırakıp, Amasya'nın 100 bin insanına eşit ve adil şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bütün insanlara kapımız açık olacak. Asla kin gütmeyeceğiz, asla ötekileştirmeyeceğiz, asla farklı muamele yapmayacağız. Bütün insanları Allah'ın yarattığı bir kul olarak göreceğiz. Onların sıkıntılarını ve problemlerini çözmek amacıyla bütün ekip arkadaşlarımız ile beraber gece gündüz demeden mücadele edeceğiz."

Özdemir, törenin ardından eşi Hilal Özdemir ve beraberindekilerle belediye başkanlığı makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com