2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Konya'da AK Parti'den seçilen, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve başörtülü Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'nun da aralarında bulunduğu bazı belediye başkanları mazbatalarını aldı

KONYA (AA) - Konya'da AK Parti'den seçilen, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve başörtülü Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'nun da aralarında bulunduğu bazı belediye başkanlarına mazbataları verildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ve Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere, Konya Adliyesi'ne gelerek il ve ilçe seçim kurulu başkanlarından mazbatalarını aldı.

Daha sonra adliye binası önünde gazetecilere açıklama yapan Akyürek, seçimlerin kendileri için yüksek bir oranla sonuçlandığını, büyükşehirler içinde en yüksek desteği Konyalıların verdiğini söyledi.

Sonuçların Konya ve Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Akyürek, sorumluluklarının arttığının bilincinde olduklarını ifade etti.

- "Eşit ve adil şekilde hizmet vereceğiz"

Bugüne kadar canla başla çalıştıkları gibi bundan sonra da ihlas, samimiyet ve gayretle halkın hizmetinde olacaklarını vurgulayan Akyürek, şunları kaydetti:

"Seçim süreci yoğun bir çalışma süreci olarak devam etti ve sonuçlandı. Üç aylık çalışma dönemini hep birlikte yaşadık. Bu üç ay içinde bütün siyasal partiler kendi çalışmalarını yaptı. Konyamız genel olarak birkaç münferit olay dışında seçim sürecini demokratik bir olgunlukla yaşamış ve sonuçlandırmıştır. Tüm siyasal partilere teşekkür ediyorum. Tabii ki AK Parti İl Başkanımızın şahsında AK Parti teşkilatlarına en büyük teşekkürümüzü ediyoruz. Çünkü onlar canla başla çalıştı. Mazbatalarımızı aldığımız şu andan itibaren, halkımızın tamamına, siyasal görüşüne, bakış açısına, siyasal tercihine bakmadan, eşit ve adil şekilde hizmet vereceğiz. Merkezi hükümetle uyumlu şekilde belediye hizmetlerini yerine getireceğiz. 5 gün sonra ilk büyükşehir meclisini toplayacağız, orada komisyonlar ve genel değerlendirmeleri yapacağız."

- Konya'da barış içinde bir seçim oldu

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun da başkan adaylarının 30 Mart'ta halktan aldıkları mazbatayı bugün seçim kurullarından tescil ettirmiş olduğunu dile getirdi.

Kasım ayından beri özellikle Konya'da çok nezaketli bir sürecin devam ettiğini aktaran Sorgun, "Hem siyasi partiler arasında hem de partimizin kendi içinde barış içinde bir yarış oldu. Seçim sürecinde 'herhangi bir sıkıntı, asayiş problemi yaşanmadı' diyecek kadar önemsiz şeyler oldu. 30 Mart'ta 1 milyon 401 bin 416 seçmenin olduğu Konya'da, 5 bin 108 sandıkta seçimler yapıldı. 31 ilçeden 26'sında partimizin adayları seçimleri kazandı" diye konuştu.

Öte yandan, MHP'den Akören Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem Tulukçu da mazbatasını aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com