2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
AK Parti'den yeniden Bilecik Belediye Başkanı seçilen Selim Yağcı, mazbatasını aldı

BİLECİK (AA) - AK Parti'den yeniden Bilecik Belediye Başkanı seçilen Selim Yağcı, mazbatasını aldı.

30 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Bilecik Belediye Başkanlığını kazanan Yağcı, eşi Fatma Yağcı, belediye meclis üyeleri ve bir grup partiliyle İl Seçim Kuruluna giderek, mazbatasını aldı. Daha sonra mehter takımı eşliğinde Tevfik Bey Caddesi üzerinden halkı selamlayan Yağcı ve beraberindekiler, Bilecik Belediye Başkanlığı binasına kadar yürüdü.

Yağcı, belediye binası bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu memleketi, diyarı imar ve ihya etme yolculuğunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çıkılan ayrıcalıklı, özel yolculukta, Bilecik'te bir ilki gerçekleştirerek üçüncü dönemde de, AK düşüncenin, AK Parti belediyecilik anlayışının, Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği olan bu topraklarda yeniden devam edecek olmasının, bunu gerçekleştirecek insanlardan biri olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

 

-"Bizim sevdamız, heyecanımız, aşkımız var bu memlekete"

 

"Bizler, bu memlekete hizmet yolunda gerçekten gönlümüze, yolumuzun hak yolu olduğuna inanıyoruz" diyen Yağcı, şöyle devam etti: 

"Birileri dua seansları, birileri çamur seansları, iftira seansları yaptı. Ama biz ne dedik 'Doğru olan, Hakk yolunda olan devamlı kazanır'. Türkiye'de de Bilecik'te de hep doğru, hem gönlü hem yolu Hakk olanlar kazanmıştır. 'Bizim sevdamız, heyecanımız, aşkımız var bu memlekete' dedik. 'Bizim hedeflerimiz bitmedi, bitmeyecek' dedik. Hep arzu ediyoruz, neye arzu ediyoruz. Bu memleketin, diyarın, Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği olan bu güzide toprakların, hak ettiği yere, değere ulaşmasını arzu ediyoruz. Bizim yolumuz, ayrılık, kin, nefret, nifak yolu değil. Bizim yolumuz, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik yolu, bu topraklara, millete hakkıyla hizmet etme yoludur. Onun için gururluyuz, azimliyiz, inançlıyız. Dünden daha dimdik ayaktayız, dünden daha vakarlıyız."

 

- "Önümüzdeki yüzyıl, Türklerin asrı olacak" 

 

Hak edenin her zaman hak ettiğini bulacağını vurgulayan Yağcı, Bilecik'te yeni bir dönemin başladığını ve imar ve tanzim noktasında da bu yeni dönemde bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bazı şeyler, Bilecik'te eskisi gibi olmayacak. Bilecik'te yeni bir dönem başlıyor. İnşallah, 10 yıllık deneyimimizi iyilik noktasında da kullanacağız, düzenleme ve tanzim noktasında da kullanacağız. Şehrimizi, medeniyet yolculuğuna hazırlarken, eksikliklerimiz gidereceğiz. 'Önümüzdeki yüzyıl, Türklerin asrı olacak' diyoruz. Ama hangi Türklerin asrı olacak. Hakk yolunda çalışan, mücadele eden, gayret gösteren, birlik, beraberlik kardeşlik içerisinde çalışan Türklerin asrı olacak. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın. Hizmetimiz daim, günümüz aydın, geleceğimiz aydınlıklarla, mutluluklarla dolu olsun. Hepinize çok teşekkür ediyorum." 

Konuşmanın ardından dua edildi. Daha sonra vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com