2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı, Merkez ilçesinde seçim sonuçlarına yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine oyların yeniden sayımı için İl Seçim Kuruluna itiraz etti

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı, Merkez ilçesinde seçim sonuçlarına yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine oyların yeniden sayımı için İl Seçim Kuruluna itiraz etti.

AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, partilerinin avukatıyla Zonguldak Adliyesindeki Merkez İlçe Seçim Kurulunun yeniden sayım için yaptığı itirazı reddetmesinin ardından İl Seçim Kuruluna itiraz dilekçesini teslim etti.

Uçar, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart Mahalli Yerel Seçimlerinde Zonguldak Merkez ilçede seçim sonuçlarındaki az bir fark nedeniyle birtakım endişe ve tereddütlerinin olduğunu söyledi.

Sandık tutanaklarındaki bazı usulsüzlüklerle ilgili hukukçuların incelemede bulunduğunu ifade eden Uçar, şöyle konuştu.

"Yaklaşık 230-240 sandık için itirazda bulunduk. Hukukçu arkadaşlarımızla yasal sürecin başlatılması adına bugün İl Seçim Kurulana müracaat ettik. Sandıkların yeniden incelenmesi adına itirazda bulunduk. Bu aynı zamanda şunu ortaya çıkartıyor; Her iki taraf içinde kuşkuların ve endişelerin ortadan kaldırılmasının yanı sıra şeffaf, adil bir seçim olduğunu ortaya çıkması adına biz İl Seçim Kuruluna sandıklardaki oyların sayılması konusunda taleplerimizi ilettik. Umut ediyoruz bu yönde karar vereceklerdir."

Türkiye'nin muhtelif yerlerinde seçimle ilgili şikayetlerin olduğunu dile getiren Uçar, "Buralardaki seçim kurulu hakimleri bununla ilgili her iki tarafında endişelerini ortadan kaldırması adına seçim sandıklarının açılması, açılması neticesinde de çıkan karara herkesin saygı duyması gerektiği yönünde bir karar aldılar. İl Seçim Kurulu hakiminin, Zonguldak adına özellikle ilimizin 5 yıl geleceğinin ipotek altına alınmaması ve endişelerin yanı sıra kuşkuların ortadan kalkması adına böyle karar vereceğini umut ediyoruz" diye konuştu. 

Resmi olmayan sonuçlara göre, Zonguldak Belediye Başkanlığını, CHP'nin adayı Muharrem Akdemir'in yeniden kazandığı açıklanmıştı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman'ın 1 Nisan'da, 238 sandıktaki oyların yeniden sayılması için verdiği itiraz dilekçesini karara bağlayan İlçe Seçim Kurulu, başvuruyu reddetmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com