2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
Yerel seçimde BDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Gültan Kışanak, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı

DİYARBAKIR (AA) - Yerel seçimde BDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Gültan Kışanak, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı.

Adalet Sarayı'nda, İl Seçim Kurulu Başkan Nazım Ataş'dan mazbatasını alan Kışanak, daha sonra ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleriyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek görevi Osman Baydemir'den devraldı. 

Kışanak, burada yaptığı konuşmada, bütün zorluklara rağmen bir kentte 10 yıl boyunca halkın istekleri doğrultusunda kaliteli bir yerel hizmeti sunmak, demokratik bir yönetim anlayışını yerleştirmek ve katılımcılık ruhuna uygun bir şekilde hizmet yapmanın kolay olmadığını söyledi.

Arkadaşlarının gururla çalışmalarını büyük bir başarıyla bugüne kadar getirdiklerini vurgulayan Kışanak, şöyle dedi:

"Bundan sonra aynı anlayışla bu çalışmalar devam edecek. Hep birlikte bu bayrağı daha yukarılara taşımak için gayret ve çaba içinde olacağız. Bizim için önemli olan bu bayrağın tertemiz ve lekesiz bir şekilde teslim edilmesidir. Biz de halkın değerlerini ve çıkarlarını her şeyin üzerinde gören bu siyasal anlayışı tertemiz ve lekesiz bir şekilde bizden sonra gelecek olan arkadaşlara devredeceğiz."

Baydemir ise 10 yıllık hizmet diliminde çevre politikalarından, ulaşıma, altyapıdan, ekoloji ve demokratik katılımcılığa kadar Cumhuriyet tarihi boyunca ortaya konulmamış hizmetlerin haklı heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Hizmet bayrağını arkadaşlarından devraldıklarında bu temsiliyet bayrağını üst noktalara getirdiklerini kaydeden Baydemir, bundan sonraki zamanda da belediye başkanlarının hizmetlerini en üst noktaya getireceğinden şüphe duymadığını aktardı.

Demokrasinin en güzel yanlarından birinin hizmet bayrağının halk tarafından verilmesi ve günü geldiğinde yine halk tarafından alınması olduğunu ifade eden Baydemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"10 yıl sonra bir kez daha hizmet bayrağını halkımızın tercihiyle arkadaşlarımıza devretmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda bir önerim olacak. Eski belediye başkanları diye bir kavram yoktur. Önceki ekip, başkan ve yeni başkan vardır. Önceki ekip ve başkan olarak yeni ekip ve başkanlara içtenlikle başarı diliyoruz."

Daha sonra görüşme basına kapalı devam etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com