2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin: "30 Mart seçimleri Türkiye insanı açısından demokrasinin yaşatılıp yaşatılmadığının sınandığı bir seçim olmuştur"

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "30 Mart seçimleri Türkiye insanı açısından demokrasinin yaşatılıp yaşatılmadığının sınandığı bir seçim olmuştur" dedi.

CHP'nin Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt mazbatasını alarak eski Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'dan görevi teslim aldı.

Kurt, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, demokrasilerde en önemli unsurun devir teslim töreni yapabilmek olduğunu kaydetti.

Görevi bırakabilmenin ve sandıktan çıkanı kutlamanın büyük bir erdem olduğunu ifade eden Kurt, şöyle konuştu:

"Biz, demokrasinin bütün kurul ve kurallarıyla işleyeceği bir sistem oluşuncaya kadar siyaset yapmaya devam edeceğiz. Bugün, Odunpazarı Belediyesini devraldık. Yapılan hizmetler her zaman takdire değerdir. Yapanlara, yaptıranlara, destek olanlara 'Allah razı olsun' demek bizim işimizdir. Odunpazarı'nda bundan sonra Cumhuriyet Halk Parti'li bir belediye başkanıyla birlikte tüm Odunpazarının katılımını sağlayacak bir belediyecilik anlayışı sergilemek bizim en önemli görevlerimizden birisidir. Hesap verebilmek, yönetilen, yöneten ve seçilenler için en önemli unsurdur. Bugünden itibaren Odunpazarı Belediyesinde hesap vermeye hazır bir yönetim ve çalışma anlayışı gerçekleşecektir. Sayın Burhan Sakallı'ya 10 yıllık hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum."

Sakallı ise 10 yıl boyunca Odunpazarı'nda Belediye Başkanı olarak yürüttüğü görevinin sona erdiğini kaydetti.

Geçen süre içerisinde Odunpazarı'nı güzel bir ilçe haline getirmeye gayret ettiklerini belirten Sakallı, "Çalışmalarda bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Halkımızın oylarıyla belediye başkanı seçilen değerli arkadaşım Kazım Kurt'a görevinde başarılı olmasını dileklerimi sunuyorum" dedi.

Konuşmanın ardından Sakallı, Kurt'a Odunpazarı ilçesinin mührünü verdi. Kurt da Sakallı'ya teşekkür plaketi takdim etti. 

Daha sonra Kurt, Sakallı'yı kendi aracıyla Belediye Hizmet Binası'ndan uğurladı. 

 

-Yerel seçimler

 

Devir teslim töreninin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in de katılımıyla Belediye Hizmet Binası önünde kutlama yapıldı. 

Keskin, burada yaptığı konuşmada, demokrasilerde halkın oyuyla işbaşına gelen siyasi iktidarların demokrasiyi rafa kaldırmak için gayret sarfettiği süreçlerin yaşandığını savundu.

Türkiye'de böyle bir sürecin yaşandığını öne süren Keskin, şunları söyledi:

"Demokratik kurallarla işbaşına geldikten sonra Türkiye'de demokrasiyi rafa kaldırarak kendi yaşam anlayışını Cumhuriyet'in topluma kazandırdığı yaşam yeri yerine ikame etmek için demokrasinin bütün kanallarının tıkandığını bir süreç yaşadık. 30 Mart seçimleri Türkiye insanı açısından demokrasinin yaşatılıp yaşatılmadığının sınandığı bir seçim olmuştur. Demokrasinin güzelliklerini yakalayabilmek, insanların demokrasinin nimetlerinden yararlanabilmesi, demokrasinin tıkandığı süreçlerde onun korunması için diyet ödemesiyle özdeştir. Eğer bir toplum, demokrasi tehlikeye girdiğinde onu ayakta tutabilecek, onu canlı kılabilecek diyeti ödemeyi başarabilirse, toplum olarak demokrasinin nimetlerini sürekli ayakta tutabiliriz. 30 Mart seçimlerinde Eskişehir halkı, Odunpazarı halkı böyle bir özveriyi günyüzüne çıkarttı, demokrasiyi ebediyete kadar yaşatma kararı olduğunu uygulamanın mihenk taşında herkese gösterdi."

Kurt ise 20 yıldır kurulduğu günden beri ilk kez CHP'li bir belediye başkanının gireceği Odunpazarı Belediyesini kazanmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Odunpazarı Belediyesinin bundan sonra Tepebaşı ve Büyükşehir belediyeleri gibi halkçı, devrimci, Cumhuriyetçi, Atatürkçü bir belediye olacağını anlatan Kurt, "Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü bizim en temel şiarımızdır. Bunu herkes için istiyoruz. Odunpazarı Belediyesinde çalışan arkadaşlarıma sesleniyorum. Sizin iş güvencenizin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Sizin sendikal güvencenizin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Sizin hak, hukuk, adalet inancınızın teminatı Cumhuriyet Halk Partisi'dir" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com