2014 yerel seçim sonuçları

2014 yerel seçim sonuçları
CHP İzmir İl Başkanı Engin: "Kimlerin parti aleyhine çalıştığı, başka partilerle işbirliği yaptığı, sandığa gitmediği ispat edilecek ve sözde partililerin CHP ile ilişiği kesilecek"

İZMİR (AA) - CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, parti aleyhine çalışanların, başka partilerle işbirliği yapanların ve sandığa gitmeyenlerin tespit edileceğini ve tümünün CHP ile ilişiğinin kesileceğini söyledi. 

Ali Engin, partililerle Balçova Termal Tesisleri'nde seçim sonuçlarını değerlendirdi. CHP olarak seçimlere itiraz edilmesi gereken ilçelerde itirazlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Engin, bazı sandık başkanları ve seçim müdürlerinin objektif olmadıklarını, iktidar partisinin lehine sonuçları çıkardıklarını iddia etti. 

''Sözde CHP'li'' bazı kişilerin sonuçları başarısızlık olarak nitelendirdiğini ifade eden Engin, "İlk gece elimizde kesin veri yokken nasıl derin analizler yapıldı? Genel başkana ve il başkanına yönelik istifa davetlerini eski alışkanlık olarak görüyor ve bu alışkanlıkları terk etmeyen arkadaşlarımızın parti üyelikleri dahil her şeyinin gözden geçirileceğini söylemek istiyorum" diye konuştu. 

Belediye başkan adayı belirleme konusunda eleştirilerin bulunduğunu söyleyen Ali Engin, tüm adayların ortak olarak Parti Meclisi kararıyla belirlendiğini ifade etti.

AK Parti'nin desteğiyle, finansmanı ile "güvercin uçurmaya" çalışanların CHP'ye yönelik iftira kampanyası yürüttüğünü öne süren Engin, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Binali Yıldırım oyu davul zurna ile başarı gibi karşılanıyor. Devlet baskısına, en az 100 milyon liralık seçim harcamasına rağmen oylarında düşüş var. CHP olarak yüzde 50'ye çıkmışız. Hangi seçim parametreleriyle CHP İzmir'de başarısız olmuş? Biz 60 yıl sonra Bayındır'da seçim kazandık. Tire'de CHP'li belediye başkanımız oldu. Bayındır ve Tire'yi almak bize nasip oldu."

-''Sözde partililer atılacak''

Engin, "Kimlerin parti aleyhine çalıştığı, başka partilerle işbirliği yaptığı, sandığa gitmediği ispat edilecek ve sözde partililerin CHP ile ilişiği kesilecek. Dünyada hiçbir parti yoluna böyle devam edemez" diye konuştu.

Partiye ve ülkeye yapılan ihaneti affetmeyeceklerini de dile getiren Engin, partiye ihanet edenler konusunda belediye başkanları, ilçe başkanları ve hatırlı partililerin beyanları ile sosyal medyayı esas alacaklarını, belki 10 bin belki de 50 kişiyi partiden atabileceklerini sözlerine ekledi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com