2014 yerel seçimleri

2014 yerel seçimleri
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökçek: (2)

AKARA (AA) - AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek, "Tüm Türkiye Başbakanına sahip çıktı. Bütün Türkiye AK Partisi'ne sahip çıktı ve zaferi Allah razı olsun bize hediye etti. Demek ki yedi düvel de birleşse Allah'ın izniyle Türkiye'ye, Başbakan'a gücü yetmeyecek. Bu da bunun işaretidir" dedi.

Gökçek, basın toplantısında, tutanaklarını topladıklarını ve neticeyi aldıklarını belirtti.

Oy oranını aşağılarda gösteren bir haber ajansının şimdi kendisini ileride ilan ettiğini dile getiren Gökçek, "Ama şimdi 2,5 puan önde ilan etmesi kendilerinin affını gerektirmez. Çünkü bunların yapmış olduğu hareket milleti sokağa dökmek içindi ve döktüler. Şu anda bir çok seçim kurulu önünde maalesef gençler toplanmış kazandıklarına inanıyorlar. Yok böyle bir şey ama bu insanları sokağa dökmek için bunu yaptılar ve bunda da başarılı oldular. Bunu açık ve net olarak söylüyorum. Ama neticeyi çevirmek mümkün değil, aradaki fark cüzi değil, hesaplarımıza göre minimum 30 bin civarında bir fark var. Bu daha da artıyor" ifadelerini kullandı

Bütün Ankaralılara teşekkür eden Gökçek, "Karşımızda birli değil, üçlü değil, beşli-altılı ittifak vardı. Bir tarafta CHP, bir tarafta MHP'den takviyeler, arkasından özellikle paralel yapıdan destekler bunların hepsi üst üste geldi, yurt içinde baronlar, yurt dışında beynelmilel güçler. Yine bu seçimde zayıf halka olarak belli ki Ankara'yı seçtiler ama gene mağlup oldular gene mağlup oldular. Ben geçen seçimlere nazaran 6,5 puan daha oyumu yükseltme imkanını elde ettim AK Parti'nin büyükşehir belediye başkan adayı olarak" diye konuştu.

-"AK Parti buna tenezzül etmez" 

Bu zaferin kazanılmasının son derece anlamlı olduğunu belirten Gökçek, "Tüm Türkiye Başbakanına sahip çıktı. Bütün Türkiye AK Partisi'ne sahip çıktı ve zaferi Allah razı olsun bize hediye etti. Demek ki yedi düvel de birleşse Allah'ın izniyle Türkiye'ye, Başbakan'a gücü yetmeyecek. Bu da bunun işaretidir" dedi.

Son dönemi olduğunu belirten Gökçek, önümüzdeki 5 yıl seçmene layık olmak için çok çalışmak, çok daha güzel hizmetler yapmak ve kendisinden sonra yerini yeni bir AK Partiliye bırakırken daha çok oy almasını temin edecek alt yapıyı da yapmak istediğini söyledi.

Ankaralılara kendisini son kez seçtiği için şükran ve teşekkürlerini sunan Gökçek, şunları kaydetti:

"Ancak 2 gün- 3 gün Türkiye'yi 'hile yapıldı' diye çalkalayacaklar. Hileyi kimlerin yaptığı her zaman tarafımdan bilinen bir gerçektir ve bizim her zaman yakaladığımız bir gerçektir. Benim geçmiş seçimlerde somut olarak yakaladığım gerçeklerdir. Şunu da ifade edeyim, konuşma yapıyor Keçiören'e gitmişler 'oylar değişecekmiş.' Arkadaş, teknoloji ne kadar gelişti bilmiyor herhalde. Tekrar tekrar özellikle anında scan yapıyorlar. Onu yaptıktan sonra direkt Yüksek Seçim Kuruluna gidiyor ve oradan parti genel merkezlerine gidiyor. Bu kadar açık net hadise ortadayken nasıl hile yapılacakmış onu söylesinler. Hileyi yapan varsa sandıkta yapmıştır zaten. Sandıkta yapan da şerefsizdir. Onu da açık söyleyeyim. AK Parti buna tenezzül etmez."

Bundan sonra hile yapıldı diyenin bunu mağlubiyeti hazmedemediği için söyleyeceğini ifade eden Gökçek, bu iddiaların toplumu germek ve sokağa dökmek için yapılacağını söyledi. Gökçek, "Ben televizyonlarda kaç defa, özellikle son günlerde, yapılacak bu seçimlerden sonra neticeyi hazmedemeyeceklerini ve çocukları, gençleri sokağa dökeceklerini, bunun beynelmilel güçlerin, baronların kararı olduğunu söylemiştim. Bunu yapıyorlar, ama bundan da bir şey çıkmaz. Devletimiz güçlü bir devlet. İnşallah bu zaferle artık Türkiye rayına oturacak diyorum" diye konuştu.

(Bitti)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com