2014 yerel seçimlerinin ardından

2014 yerel seçimlerinin ardından
Ağrı'da 6 sivil toplum kuruluşu, birlikte basın açıklaması yaparak 30 Mart yerel seçimleri sonuçlarının netleşmemesine yönelik sağduyu çağrısında bulundu

AĞRI (AA) - Ağrı'da 6 sivil toplum kuruluşu, birlikte basın açıklaması yaparak 30 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarının netleşmemesine yönelik sağduyu çağrısında bulundu.

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Saim Alpaslan, Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cezmi Alpaslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati Aydemir, Muhtarlar Cemiyeti Başkanı Bedrettin Taştan ve Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alaattin Aslan, ATSO'da ortak basın toplantısı düzenledi.

Grup adına konuşma yapan Aydemir, bazı yerleşim yerlerinde seçim sonuçlarının kesinleştiğini, bazı yerleşim yerleri ile Ağrı'da ise sonuçlara yönelik itiraz ve kesinleşme sürecinin devam ettiğini anımsattı.

Kentin, seçim takviminin başlandığı tarihten son gün olan 30 Mart'a kadar huzurlu ve saygın bir seçim ortamına sahne olduğunu vurgulayan Aydemir, şunları kaydetti:

"Seçim süreci boyunca hiçbir güvenlik ve asayiş sorunu yaşanmamıştır. Bu medeni ve huzurlu ortamda en büyük pay kuşkusuz en başta Ağrı halkımızındır. Seçim sürecinin huzur ve saygın bir ortamda geçmesinden dolayı, hemşehrilerimize, siyasi parti temsilcilerine gösterdikleri bu demokratik olgunluk ve sorumluluk tutumlarından dolayı ve mülki idare amirleriyle güvenlik hizmeti sunan kurumlara da görevlerinde gösterdikleri ciddiyet, tarafsızlık, özveri ve sabırla yerine getirdiklerinden dolayı teşekkür ederiz."

"Hangi partiyi veya adayı desteklemişse ilimiz, halkımız bir an önce belediye başkanının sonuçlanıp, göreve başlamasını sabırsızlıkla beklemektedirler. İnşallah en kısa sürede itiraz süreçleri sonlanır ve kesin tablo belirlenir. Bu zaman zarfında vatandaşlarımızın sağduyulu ve olgun bekleyişlerini sürdürmelidirler" diyen Aydemir, kentin huzuruna en başta başkan adaylarının sahip çıkacağına inandıklarını belirtti.

Vatandaşların sabır ve sükunetlerini muhafaza etmeleri gerektiğini ifade eden Aydemir, şöyle devam etti:

"Seçim süreci tamamen yargının gözetimi ve denetiminde devam etmektedir. Mülki ve adli makamların seçim takviminin başından itibaren izlediği duyarlı, tarafsız ve ayrımsız tutumlara ve vatandaşlarımızın sağduyularıyla huzur ortamının korunması için bütün hemşehrilerimize görev düşmektedir. Ağrı'da bulunan STK'lar olarak hakkın, hukukun peşinde olacağımıza ve sürecin takipçisi olacağımızdan değerli halkımızın endişesi olmasın."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com