2014'de Türkiye'yi bekleyen 3 büyük tehlike!

2014'de Türkiye'yi bekleyen 3 büyük tehlike!
AKP Hükümeti’ne yapılan eleştiriler ve sert çıkışlar da gelmeyi sürdürüyor

Türkiye, 2014 yılına hızlı gündemiyle girdi.

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun etkileri devam ederken AKP Hükümeti’ne yapılan eleştiriler ve sert çıkışlarda gelmeyi sürdürüyor.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Türkiye’yi 2014’te “ekonomik krize bağlı iflaslar, yolsuzluklara bağlı siyasi krizler ve bölünme amaçlı sözde Kürt isyanı” olmak üzere 3 büyük tehlikenin beklediğini öne sürdü.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi 2014 yılında üç büyük tehlikenin beklediğini iddia ederek, “Bu sorunlar ekonomik krize bağlı iflaslar, yolsuzluklara bağlı siyasi krizler ve nihayet bölünme amaçlı sözde Kürt isyanı bizi yılın ilk yarısında bekleyen en temel musibetlerdir.

AKP’nin İsrail ve Mısır politikası değişmelidir diye devamlı uyardım. AKP kışkırtıcı bir dış politik duruş sergilemekte. Bu durum Türk milletinin aleyhinedir. Bu nedenle ilk fırsatta İsrail’le olan ilişkilerimiz düzeltilmeli, İsrail’e derhal orayı tanıyan ve daha önce orada görev yapmış bir büyükelçi atanmalıdır”
dedi.

Mısır’da sağlanmak istenen huzuru “AKP’nin müdahalesi ve sözlü tacizlerinin”, zorlaştırdığını savunan Yılmaz, şunları ekledi:

“Bir taraftan İsrail aleyhine Mısır için verilen beyanatlar diğer taraftan da İsrail’i bölgede tüm Sünni ülkeler önünde hedef göstermek bu millet için hiçbir fayda sağlamamaktadır. Sadece Hükümete iç politik fayda sağlayan bu politika değişmek zorundadır. Başbakan derhal İsrail’i iç politik enstrüman olarak kullanmaktan vazgeçmelidir. Amerika yanlış yolda, İsrail’in İran politikasını göz ardı etmemelidir. İran konusunda Amerika, İsrail’in görüşlerine gereken hassasiyeti göstermelidir. İran şu ya da bu şekilde atom ve nükleer güce kavuşacaktır.

Bu durum sadece İsrail için değil, Türkiye’nin de aleyhine olacak son derece mühim bir gelişmedir. Bu nedenle Amerika, İran politikasını tekrar gözden geçirmek zorundadır. Bu konuda Türkiye’nin de içinde olacağı paralel bir çerçeve kurup Türk-İsrail ve Amerika savunma cephesini tüm dünyaya deklare etmelidir. Amerika’ya çağrı, kaş yaparken göz çıkartmayın. Mevcut hükümetin yanlışlarına tevessül edip, sizlerde yanlış yollara girmeyin. Hükümetler gelip geçer. Türk halkı her zaman Avrupa ve sınır boylarında yaşayan 100 milyon nüfus kuvveti ile buradadır. Amerika güçlü kalmak istiyorsa güçlü bir Türkiye onun için vazgeçilmezdir. Aksi durumda mevcut hükümete kızıp, Türkiye’nin zarar göreceği bir fiilin içinde Amerika’nın yer alması gelecekte sırtını huzurla dayayacağı kuvvetli bir dalı kesmesi olur. Kimse kaş yaparken göz çıkartmamalıdır.”


İsrail’i, bu kadar Türkiye’nin ve dünyanın merkezine oturtan Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz’ın da Türkiye’nin dünyadaki gerçeğini ve önemini hatırlayarak (jeopolitik önemi, kültürler arası köprü olması, zengin petrol ülkelerine yakınlığı vs.) ile asıl merkez konusu olduğunu fark etmesi ve kabullenmesi ümidiyle…   (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com