2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası elemeleri

2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası elemeleri
2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 6. Grup'ta, Türkiye ile Ukrayna 13 Şubat Perşembe günü (yarın) 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda 14.30’da karşılaşacak.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, A Millilerin maçının ücretsiz olacağını söyledi. 


Hadi, Türkiye-Ukrayna Kadınlar (A) Milli takımı karşılaşması için gerekli önemleri aldıklarını, kentte organizasyon konusunda tüm branşlarda profesyonel ekibe sahip olduklarını vurgulayarak, kendilerine güvenen Futbol Federasyonu yetkililerine teşekkür etti.


Milli maçın Adanalılar için fırsat olduğunu ifade eden Hadi, “Adanalıların ailece maça gelerek Türk Milli Takımı’na destek vermelerini bekliyoruz. Olimpiyatlara aday bir ülkeyiz. Aile büyüklerinin çocuklara küçük yaşlarda spor bilinci ve kültürü aşılamak, spor branşlarının kurallarını öğrenmelerini sağlamak, iyi bir izleyici olmaları konusunda teşvik etmeleri gerekir. Bu nedenle, hava koşullarının iyi olduğu kentimizde, hem de ücretsiz olan Türkiye - Ukrayna maçı iyi bir fırsattır” diye konuştu.


Bu arada, Türkiye'nin de aralarında yer aldığı 6. grupta lider İngiltere’nin yanı sıra Galler, Belarus, Karadağ, Ukrayna bulunuyor. Türkiye, grubunda tek galibiyetini Karadağ’ı 3-1 yenerek elde etti.


Türkiye - Ukrayna karşılaşmasını Sırbistan Futbol Federasyonu’ndan Ana Minic yönetecek. (SBK)

Akis

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com