"2023 Projesiyle Güneydoğu'yu boşaltacaklar"

"2023 Projesiyle Güneydoğu'yu boşaltacaklar"
Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, tüm olumsuzluklara rağmen partisinin seçimlerden alnının akıyla çıktığını söyledi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, tüm olumsuzluklara rağmen partisinin seçimlerden alnının akıyla çıktığını söyledi.

Eskişehir SP İl Başkanlığı Binası'nda bir basın toplantısı düzenleyen SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, 12 Haziran seçimi ile tablonun pek değişmediğini belirterek 'Seçimden önce Mecliste olan AK Parti, CHP, MHP ve BDP destekli bağımsız adaylar yeniden Meclise girdi. Bu partiler kadar biz de SP olarak var gücümüzle çalıştık. Fakat Meclise giremedik. Tabi ki bunun belli sebepleri var. Gerek devlet kanalları, gerekse diğer medya organları aracılığıyla propagandalarını fevkalade ölçüde kullandılar. Bu yayın organları açıkça bu partilere çalıştı. Peki sizlere sorarım? SP'ni hiç gördünüz mü? Medyanın bu tutumu en başta eleştirilecek konudur. Diğer partiler seçimde yokmuşcasına davranmaları hiç adilane değildir' dedi.
AK Parti, CHP ve MHP'nin çok yüksek meblağlarda yardımlar aldığını vurgulayan Kazan, 'Bu üç partinin gerek devlet bütçesinden gerekse Meclis partilerine yardım ücretlerinden fazlasıyla istifade ettiler. AK Parti 132 milyon, CHP 103 milyon, MHP 95 milyon lira seçim yardımı aldılar. Bu partilere bağlı belediyeler de azami ölçüde partilerine yardım sağladılar. Tüm bu yardımlar seçim aktiviteleri için fevkalade önem taşımaktadır' diye konuştu.
Kazan, hiç bir zaman hayal ürünü vaatlerde bulunmadıklarını ifade ederek,'Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır sözüyle hareket ettik. Parti teşkilatlarımız seçim boyunca canla başla çalıştı. SP'nin seçim öncesi bölünme tehliklesiyle karşı karşıya kalması parti oylarını olumsuz etkilemiştir. Partiden ayrılan arkadaşlarımız ayrı parti kurup yollarına devam ettiler. Fakat eminim ki tüm bu ayrılan kardeşlerimiz tekrardan partiye döencek ve hep birlikte yolumuza devam edeceğiz.Tüm bu olumsuzluklara rağmen partimiz bu süreçten alnını akıyla çıktı' dedi.
Kazan. Başbakan'ın son seçimi olduğu ile ilgili sözlerini hatırlatarak, 'Diyelim ki bu bu seçimler Başbakan'ın son seçimi olsun. Cumhurbaşkanı seçilip 2015 yılında olmayacağını düşünelim. Peki ben sorarım, 2023 projesi adı altındaki vaatler ne olacak? Bursa'dan seslendim, Eskişehir'den de sesleniyorum. 'Başbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken İstanbul'a göç edenlerden vize alınsın demişti. İstanbul'a iki şehir projesinde burada yaşayacak insanları nereden getirecek? Elbette Güneydoğu'dan insanları göç ettirip, oraları boşaltacak. Bu projeyi size kim dayattı? Size bu tavsiyeyi kim verdi?' şeklinde konuştu.
Kazan, bir gün Milli Görüş'ün iktidar olacağını, partisiyle eski günlere döneceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com