“21. Asır Türk asrı olacak”

“21. Asır Türk asrı olacak”
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, büyük hedefi olan milletlerin büyük destanlar yazdığını anımsatarak, Türkiye'nin de hedefinin büyük olduğunu 21. asrın Türk asrı olacağını belirtti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, büyük hedefi olan milletlerin büyük destanlar yazdığını anımsatarak, Türkiye'nin de hedefinin büyük olduğunu 21. asrın Türk asrı olacağını belirtti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'daki ziyaretleri kapsamında Dazkırı'ya geldi. Eroğlu, ilçede yapımı tamamlanan Dazkırı Aklim İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Eroğlu, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılında Türkiye ekonomisini dünyanın en büyük 10 ekonomi arasına sokmayı hedeflediklerini söyledi. Dünyanın pek çok yerine gittiğini anlatan Eroğlu, burada gördüğü gençler ve çocuklardan Türk gençlerinin ve çocuklarının daha zeki ve kabiliyetli olduğunu belirtti.
Okulların başlangıcından önce öğrencilerin kitaplarını bedava olarak sıralarının üzerlerine koyduklarını anımsatan Eroğlu, bundan sonra ise, öğrencilerin dizüstü bilgisayarlarla okula geleceğini ifade etti. Bu çalışmanın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir projesi olduğunu ileten Eroğlu, 'Artık sırtınızda kitap taşımayacaksınız. Ellerinize birer tane bilgisayar verilecek, bunlar da her öğrencimize her çocuğumuza teslim edilecek. Bunlar için de sizden para alınmayacak tamamen bedava olacak' dedi.
Büyük hedefi olan milletlerin büyük destanlar yazdığını anlatan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Ama büyük hedefi olmayan milletler, tarih sahnesinden silinecektir, buna emin olun. Dolayısıyla Türkiye olarak da büyük hedeflerimiz var. 21. asır inşallah Türk asrı olacak.'
Dazkırı'ya yapılacak olan projeleri de anlatan Eroğlu, Hasan Dede Barajı'nın 2012 yatırım programına konulacağı müjdesini verdi. Dazkırı'daki sulama, tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çeken Eroğlu, Afyonkarahisar için 100 milyona kadar önü açık çek verdiklerini dile getirdi. Eroğlu, konuşmasının ardından Dazkırı Aklim İlköğretim Okulu'nun açılışını yaptı. Eroğlu, buradaki açılış töreninin ardından Dazkırı'nın merkezine geçti. AK Parti seçim bürosunu açan Eroğlu, daha sonra Dazkırı'ya bağlı Yüreğil beldesine geldi. Eroğlu, burada da belediye önünde halka hitap ederek, seçimlerde destek istedi.

-'KUSURA BAKMASINLAR BU KASALARI BAŞKALARINA TESLİM ETMEYİZ'

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, muhalefetin vaatlerini eleştirerek, 'Paramız var, kasalar dolu. Kusura bakmasınlar bu kasaları da başkalarına teslim etmeyiz' dedi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar'a geldi. Gün boyu sürecek olan ziyaretlerinin ilkini Sinanpaşa ilçesinde gerçekleştiren Eroğlu, burada yapımı tamamlanan 27 Ağustos İlköğretim Okulu Spor Salonu'nun açılışını gerçekleştirdi. Eroğlu'nu ilçede karşılamak için bekleyenler uzun kuyruk oluşturdu. Eroğlu, kendisini bekleyenlerle tek tek selamlaştı. İlköğretim öğrencileri ile de görüşen Eroğlu, onlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.
Açılış öncesinde bir konuşma yapan Eroğlu, Afyonkarahisar'a ve Sinanpaşa'ya yapılan yatırımları anlattı. Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini belirten Eroğlu, artık dünya başı dik bir Türkiye'nin olduğunu dile getirdi.
Muhalefeti eleştiren Eroğlu, başkaları gibi balon uçurmadıklarını söyleyerek şöyle konuştu: 'Gücümüz var, paramız var, kasalar dolu. Kusura bakmasınlar bu kasaları başkalarına teslim etmeyiz. Çünkü, geçmişte nasıl ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni boşaltmışlarsa da şimdi de dolu kasalara dövizlere talip olmak isteyenler var. Onlara müsaade etmeyin, çünkü sizin hakkınızı hukukunuzu koruyacak olan biziz.'
Eroğlu, açılışın ardından protokol üyeleri ile birlikte salona geçti. Burada kendisini karşılayan ilköğretim okulu öğrencileri ile fotoğraf çektiren Eroğlu, daha sonra basketbol topunu alarak potaya basket atmaya çalıştı. Birkaç kez atışının ardından topu fileden sokmayı başaran Eroğlu, salonu dolduranlar tarafından alkış aldı.
Eroğlu, çıkışta Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ağaçları spor salonunun bahçesine dikti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com