21 taraftara tutuklama istemi

21 taraftara tutuklama istemi
62 kişinin sorgusu tamamlandı. Sefa'ya tutuklama istemi, Alen'e ise...

İstanbul başta olmak üzere 4 ayrı ilde taraftar gruplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 62 kişinin savcılık sorgusu işlemleri tamamlandı.

Çarşı Grubunun kurucularından Alen Markaryan ve Genç Fenerbahçeliler grubu lideri Sefa Kalya’nın da aralarında bulunduğu şüpheliler sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. 62 şüphelinin savcılık sorguları akşam saatlerine kadar sürdü.

SEFA’YA TUTUKLAMA İSTEMİ

Sorgunun ardından savcılık, aralarında Genç Fenerbahçeliler grubu lideri Sefa Kalya’nın da bulunduğu 21 kişiyi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Kayla’nın ‘cinayete azmettirmek, kasten yaralamak, örgüt kurmak ve kurmak yönetmek ile sporda şiddet yasasına muhalefet’ suçlarından mahkemeye sevk edildi.

ALEN’E ADLİ KONTROL TALEBİ

Savcılık Çarşı Grubunun kurucularından Alen Markaryan’ın da aralarında bulunduğu 5 kişiyi ise adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk etti. 36 kişi ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

MAHKEMEYE SEVK EDİLENLERDEN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Tutuklanma isteğiyle mahkemeye sevk edilen 21 kişiden üçü tutuklandı. Tutuklananlar arsında Fenerbahçe taraftar grubu lideri Sefa Kalya da var. Diğer tutuklananlar ise Cem Gölbaşı ve Erdinç Tuncer. (MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com