217 CHP’li, AKP’ye üye yapıldı!

217 CHP’li, AKP’ye üye yapıldı!
CHP Rize İl Başkanlığı’na üye 217 kişinin AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıktı.

Rize'de, aralarında CHP İl Sekreteri İsmail Durmuş ile CHP Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş'un eşi İffet Durmuş'un da yer aldığı 217 kişinin AKP'ye üye yapıldığı ortaya çıktı.
 
CHP'liler, AKP nasıl üye yapıldıklarını öğrenmek için bu partiye dilekçeyle başvurdu.
 
Rize Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından CHP Rize İl Başkanlığı'na gönderdiği yazıda, partilerine üye görünen 217 kişinin yakın tarihte AKP'ye üye kaydı yaptırdığı belirtilerek, listede yer alan isimlerin, son üyeliğin geçerli olması nedeniyle parti üyeliğinden düşürülmesini istedi.
 
Listede, CHP İl Sekreteri İsmail Durmuş ile Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş'un eşi İffet Durmuş ve bazı partili yöneticilerin de yer aldığı tespit edildi. Bunun üzerine CHP yönetimi, AKP Rize İl Başkanlığı'na dilekçe ile başvurarak halen partilerinin çatısı altında, bazıları yönetim kadrolarında görev yapan bu kişilerin AKP'ye nasıl üye yapıldığını sordu.
 
"BUNU ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ"
 
CHP Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş, AKP'ye üye yapılmasını anlayamadıklarını söyledi. AKP Rize İl Teşkilatından bu konuda açıklama beklediklerini ifade eden Durmuş, şöyle dedi:
 
"AKP Rize teşkilatı kısa bir süre önce Türkiye genelinde il seçmeni bazında en fazla üye yapan teşkilat seçildi. CHP'lileri üye yaparak mı seçildi? Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Üyeliklerin öneri ile yapıldığı söyleniyor. Üye olacak kişinin imzası alınmadan üye kaydının yapılması mümkün değil. Bu kişiler imza atmadığına göre nasıl üye yapılmışlar?"
 
DURMUŞ: NASIL İMZA ATMIŞIM BANA BİR GÖSTERİN
 
AKParti üyesi görülen CHP Rize İl Sekreteri İsmail Durmuş da bu parti üyeliğine ilişkin yazıyı görünce şoke olduğunu belirterek, "AKP'ye dilekçe verdim, 'Partinize üyeysem bana üyelik belgemi verin. Nasıl imza atmışım bana bir gösterin' dedim. Henüz cevap alamadım. Bu cevabı aldıktan sonra savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.
 
AKP Rize teşkilatı, il genelindeki 232 bin 117 seçmenin yüzde 32.57'si olan 75 bin 590 kişiyi partilerine üye yaparak Türkiye genelinde AKP teşkilatları arasında 1'inci olmuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com