23 Aralık'ta kıyamet İzmir'de kopacak!

23 Aralık'ta kıyamet İzmir'de kopacak!
Devrim şehidi Kubilay, 23 Aralık günü İzmir’de büyük buluşmaya vesile olacak. Bölgeden bir yandan büyük bir hareketlilik yaşanırken bir yandan da çağrılar yükseliyor. Başta Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin olmak üzere kitle örgüt temsilcileri ve yurtt

Örgütlü halk hareketlerinden biri 23 Aralık günü İzmir Menemen’de yapılacak.

Menemen başta olmak üzere İzmir'in ilçelerinde yoğun bir çalışma var.

23 Aralık günü yapılan anmanın programı da açıklandı. Saat 9:30’da Menemen Tren İstasyonu'ndan Yıldız Tepe’ye yürünecek. Saat 12:00’de de Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda büyük buluşma gerçekleştirilecek.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin “Türkiye’yi Menemen’e bekliyoruz” dedi.

“90’lı yıllarda 250 kişiyle başlattığımız yürüyüş şimdi yüz binlerce kişi katılıyor. Kubilay’ın şehit edilmesi menemenliler için çok şey ifade ediyor. Yapılan katliam Atatürk ilkelerine yapılmış bir darbedir. Menemen halkı Atatürk’e, devrimlere sahip çıkmıştır. Ben yurtseverim, ben Atatürkçüyüm, ben cumhuriyetçiyim diyen herkesi 23 Aralık’ta menemen’e bekliyoruz. Menemen Cumhuriyet’i seviyor diyoruz ve laikliğin yerleşkesi olarak İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’yi menemen’e bekliyoruz.”

Bir çağrı da Menemen Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı ve Menemen Belediye Spor Genel Sekreteri Fatih Yaraş’dan geldi.

“23 Aralık tüm Türkiye için önemlidir. Kubilay’ın şehit edilmesi gerici kanadın girişimidir. Bizler için üzüntü duyduğumuz bir hadisedir. Menemen demokratik ilkeleri ve laikliği benimsemiştir. 23 Aralık’ta da tüm yurttaşlarımızı menemen’e bekliyoruz.”

Büyük buluşmada ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey ve TGB Genel Başkanı İlker Yücel konuşma yapacak.

Menemen haklı da yüz binleri 23 Aralık’ta Kubilay olmaya çağırıyor.

VEKİLLER’DE MENEMEN’DE OLACAKLARINI AÇIKLADI

23 Aralık'ta İzmir'de gerçekleştirilecek devrim şehidi Kubilay'ın anma törenlerine CHP'nin İzmir milletvekilleri de katılacak. CHP İzmir Milletvekilleri Erdal Aksünger ve Oğuz Oyan, Menemen olaylarının yıl dönümünde, Kubilay anıtı önünde olacaklarını açıkladı. CHP’li vekiller Cumhuriyete karşı girişilen şeriatçı girişimlere bu günde izin vermeyeceklerini belirtti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com