23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan  coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Afyonkarahisar'da coşku ile kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Afyonkarahisar'da coşku ile kutlandı. Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen törenlere ilgi de oldukça yoğun oldu.
Kutlamalar, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı. İlköğretim öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği çeşitli marşlarla devam eden kutlamalarda, Zafer Gençlik Spor Kulübü jimnastik takımı da bir gösteri sergiledi. Birbirinden zor hareketleri ile başarı ile sergileyen öğrenciler, vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.
Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 23 Nisan'ın sadece bir tören olarak kutlanan değil, bir 23 Nisan ruhu oluşturarak, bu ruhu pekiştirerek, ona yaraşır bir derecede değerlendirilecek gün olması gerektiğini belirtti. Yalçın, Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramı tüm dünya çocukları ile kutlamanın mutluluğunun yaşandığını dile getirdi.
Yalçın'ın konuşmasının ardından 10 ilköğretim okulundaki 480 öğrencinin hazırladığı gösteriler sunuldu. Öğrencilerin hazırladığı gösteriler, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Stadyumun çimlerini rengarenk donatan öğrencilere Vali İrfan Balkanlıoğlu, teşekkür etti. Geçtiğimiz yıl 19 Mayıs törenlerindeki gösterileri 'vasat' olarak değerlendiren Vali Balkanlıoğlu, bu seneki gösterileri ise beğendiğini, öğrencileri başarılı bulduğunu belirtti.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com